Alu kola

Ronal R70 blue jsou kola s neutrální bilancí emisí CO2. Nově jsou určeny i pro vozy Tesla Model 3 a plug-in hybridní BMW řady 3

Tesla_Model_3-RONAL_R70

Před rokem skupina RONAL GROUP jako první na světě uvedla na trh disky s neutrální bilancí emisí CO2. Nyní je RONAL R70-blue k dostání také ve velikosti 9.0×18 palců a pro další modely.
RONAL R70-blue je inovativní produkt, který zcela odpovídá principům trvalé udržitelnosti: disky se vyrábí se 100% využitím ekologické elektrické energie a tvoří je z větší části recyklovaný hliník. Emise, kterým nelze při výrobě zabránit, jsou kompletně kompenzovány projekty certifikovanými Gold Standard. Projekty, které RONAL GROUP podporuje, jsou v současnosti v Brazílii (Ceará Renewable Energy Project) a v Laosu (Terraclear – clean water access for families).

RONAL R70-blue, jehož Product Carbon Footprint (uhlíkovou stopu) certifikoval institut TÜV Rheinland, nabízí sportovní vzhled s deseti výraznými, mírně odsazenými paprsky. Turbínovitý obrys okrajových částí působí optickým dojmem točivého pohybu, čímž disku propůjčuje další vjem celkové dynamičnosti. Díky využití technologie undercut došlo u disku navíc k optimalizaci hmotnosti.

Od nynějška jsou disky s neutrální bilancí emisí CO2 ve velikosti 9.0×18 palců k dostání v obou povrchových úpravách Orbit grey a Platinum silver s pěti montážními otvory pro modely Tesla Model 3, plug-in hybridní BMW řady 3 a BMW X3, Mercedes-Benz třídy E Hybrid a třídy S a Toyota RAV4. Při dodatečné kombinaci s vhodnými pneumatikami lze navíc minimalizovat valivý odpor a snížit spotřebu paliva.

Přečtěte si také:   Falken e. ZIEX je pneumatika určená přímo pro elektromobily

Na jaro 2022 je pro RONAL R70-blue v plánuje další velikost a další povrchová úprava.

Veškeré disky RONAL se vyrábějí se zohledněním přísných požadavků na kontrolu a testování a v kvalitě odpovídající prvotní výbavě nových vozů.