Alu kola

Ronal představuje vůbec první schválený hliníkový disk vyrobený metodou 3D tisku

RONAL_GROUP_SLM_Concept_Wheel

Skupina RONAL GROUP vystavuje na letošním veletrhu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem absolutní světovou premiéru: Schválený jednodílný, aditivní metodou vyrobený disk SLM Concept Wheel z lehkých kovů. Tento koncept disku byl vyvinut a realizován společností RONAL TECHNOLOGIE GmbH, inovačním centrem koncernu RONAL GROUP ve Forstu (Německo).

V souladu s letošním mottem ‚Driving tomorrow‘ představuje koncern RONAL GROUP na veletrhu IAA 2019 jedinečnou novinku: svůj prototyp disku SLM Concept Wheel». Tento jednodílný disk z lehké hliníkové slitiny (AlSi10) a vyrobený na 3D tiskárně váží přibližně 5 kg a disponuje nosností 515 kg. Svou velikostí 7×13 palce se hodí například na Ford Capri ze 70. let, který je rovněž vystavený na veletržním stánku společnosti RONAL GROUP.

RONAL GROUP na IAA ve Frankfurtu ve znamení ‚Driving tomorrow‘, ale i s vůbec prvním vyrobeným alu kolem

Úspěšné schválení disku SLM Concept Wheel k použití v silničním provozu podle §30 zákona StVZO, jehož požadavky byly dokonce překročeny, potvrzuje budoucí možnost výroby disků pomocí selektivního laserového tavení. Od označení výrobního procesu Selective Laser Melting je odvozen i název tohoto konceptu disku. Aditivní proces bez použití nástrojů umožňuje díky značné designové volnosti a integraci funkcí vytvářet disky na přání zákazníků s možností vysoké míry individuálních úprav. Každý disk vytištěný pomocí 3D tisku se po dokončení výroby podrobuje rentgenové kontrole, aby byly vyloučeny vady výroby či materiálu.

Nynější prototyp disku představuje studii společnosti RONAL TECHNOLOGIE GmbH, která byla koncernem RONAL GROUP založena výslovně jako inovační centrum a zastřešuje v sobě veškeré výzkumné a vývojové činnosti tohoto výrobce disků. Diskem SLM Concept Wheel tento podnik prokazuje technickou proveditelnost 3D tisku v oboru výroby disků a současně dále rozšiřuje know-how v této oblasti.