Život řidiče

Přezouvání na zimní je v plném proudu. Jak vybrat vhodný pneuservis?

pneuservis-autodrom-most-1

Od prvního listopadového dne byste měli jezdit na zimních pneumatikách, tedy pouze za předpokladu, že na silnici hrozí sníh anebo náledí. Pokud jste využívali do poslední chvíle pěkného počasí a na přezouvání pneumatik se teprve chystáte, zřejmě přemýšlíte, jak vůbec pneuservis vybrat, abyste neprohloupili.

Samozřejmě automobil nesvěříte automechanikovi, který by při opravě udělal více škody než užitku, a stejně tak byste měli uvažovat i v případě hledání vhodného pneuservisu. Přestože se výměna letních pneumatik za zimní či naopak zdá jako banální úkon, opak je pravdou. Pokud v pneuservisu pracuje neodborný personál, může zkazit i tak jednoduchou činnost, jako je výměna pneumatik. Nevěříte? Přečtěte si internetové diskuze, určitě tam podobných zkušeností najdete více než dost.

Zvolte pneuservis, kde mají otevřeno po celý rok

Jestliže si necháte pneumatiky vyměnit v takzvaném „garážovém“ pneuservisu, který má otevřeno jen během sezóny přezouvání, tedy na jaře a na podzim, bylo by těžké něco reklamovat. Důležité je dodržet postupy, ale i utahovací momenty šroubů nebo matic.

Ptejte se, na co potřebujete

Odborný pneuservis by vám měl poskytnout odpověď na jakoukoliv otázku vztahující se k pneumatikám. Poradí vám s typem, ideální značkou, ale i rozměrem pneumatik vhodných pro váš automobil. Dokonce vám pomůže najít takové pneumatiky, které příliš nezatíží váš rozpočet, ale zároveň vám poskytnou bezpečnou jízdu.

Poradí si se senzory TPMS

Spousta moderních vozidel je vybavena systémem přímého měření tlaku v pneumatikách, tzv. TPMS. Při každé výměně kol je nezbytné tento systém zkalibrovat, aby fungoval správně. Pneuservis by tak měl disponovat speciálním diagnostickým přístrojem.

Pokud hledáte pneuservis v Praze, budete mít na výběr z mnoha firem, a tak si dejte pozor na to, abyste zvolili tu správnou.