Alu kola

Představujeme novinky alu kol značek AEZ a Dezent pro zimu 2020/2021

AEZ Kaiman high gloss Audi A4_winterpic05

Prémiová značka alu kol AEZ představuje pro letošní zimu designovou novinku s názvem Tioga. Toto slovo pochází z jazyka indiánského kmene Irokézů a znamená „kde se cesta rozdvojuje“. Značka AEZ si tento termín vypůjčila a použila ho pro svou novinku, do jehož designu vetkla „rozdvojení“ v podobě dvojitých paprsků. AEZ Tioga je k dispozici ve dvou barevných provedeních, které zaujmou svou elegancí i technicky dokonalým zpracováním. První z nich, AEZ Tioga titan, kombinuje grafitový lak s leštěnou čelní plochou. Druhá, AEZ Tioga graphite, nabízí další atraktivní možnost, jak obout svůj vůz pro zimní jízdu, tentokrát s jednobarevným grafitovým lakem. Obě varianty využívají nový odolný lak SRC, který kolo chrání před nepříznivými vlivy okolí. AEZ Tioga poskytuje širokou škálu aplikací nejen pro vozidla střední třídy. V originálních rozměrech od 17 do 19 palců je schválená například pro vozy Audi A3, A4, A6 a Audi Q3, BMW řady 3 a 5, VW Golf, VW Tiguan, SEAT Tarraco, SEAT Leon, SEAT Ateca nebo Škoda Karoq.

Také kola DEZENT dodávají automobilům již tradičně styl i v zimním období. Novinka DEZENT TR silver nabízí sportovní design dvojitých paprsků se stříbrným lakováním. Varianta DEZENT TR black dodá automobilům jedinečný temný výraz svým celočerným lakem. Široká variabilita aplikací v rozměrech od 16 do 18 palců a nový lak SRC dělá z designu TR ideálního společníka na zimu pro pestrou paletu vozů. Na modelech vozidel Audi a BMW je navíc do kol možné vložit originální středové krytky s logem výrobce vozidla. Pro mnoho modelových řad je novinka TR k dispozici v originálním rozměru se schválením ECE a kolo tak není třeba zapisovat do technického průkazu vozidla.

Originální loga Škoda, Volkswagen a SEAT lze nově použít v kolech od ALCARu

Ideálním řešením pro motoristy, kteří si vybrali některý z designů litých kol z produkce ALCARu, ale zároveň chtějí mít kola opatřená originálním logem Škoda, Volkswagen nebo SEAT, je nový adaptér od ALCARu. Originální krytky Škoda, VW a SEAT lze nově pomocí tohoto speciálního adaptéru vložit do litých kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT se standardním otvorem pro krytku o průměru 60 mm.

Litá kola od ALCARu chrání nový ultra odolný lak SRC

Všechna litá kola značek AEZ, DOTZ a DEZENT jsou dobře chráněna po celý rok díky třem různým vrstvám vylepšeného laku SRC, díky kterému zaručuje německý výrobce dokonalou ochranu kol i v zimním období. Základním lakem je extrémně tvrdý práškový lak černé nebo světle šedé barvy, který je nanášen elektrostaticky a následně vytvrzen v peci při teplotě 210 °C po dobu 45 minut. Druhá vrstva barevného laku se aplikuje v tekutém stavu a po dobu 40 minut je stabilizována při teplotě 180 °C. Jako svrchní vrstvu a zároveň první linii obrany proti vlivům prostředí nakonec kolo dostává dvě vrstvy prémiového bezbarvého laku. Kvalitu laku ALCAR pravidelně testuje. Agresivní podmínky, do kterých se kola v zimním provozu mohou dostat, se simulují například v testu se solným postřikem a testu odolnosti vůči korozi, které pro ALCAR provádí nezávislá externí laboratoř. Během testů kola musí odolat po dobu 300 hodin působení štěrku, soli, octové kyseliny a chloridu měďnatého.

K litým kolům AEZ a DOTZ bezpečnostní šrouby zdarma

ALCAR svým zákazníkům opět zvýhodňuje nákup prémiových značek litých kol AEZ a DOTZ. V případě, že si vyberou jakýkoliv design od značky AEZ nebo DOTZ a objednají si ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od ALCARu zdarma. Tato akce platí až do 30.11.2020, takže ji stihnou i ti, kteří budou přezouvat na zimní pneumatiky až v pozdějším termínu. Kromě toho se ALCAR opět snaží ulehčit zákazníkům výběr zimní sady kol a pneumatik a ze své nabídky téměř 70 designů litých kol vybral 12 designů vhodných na zimu, které zařadil do své podzimní nabídky

Elegance i v zimě. Motoristé v ní naleznou kola všech barevných odstínů i podzimní novinky od značek AEZ a DEZENT. Ať už si motoristé na zimu vyberou jakýkoliv design od značek AEZ, DOTZ a DEZENT, mohou se spolehnout na jistotu tříleté záruky. Motoristé mohou nonstop využívat při výběru kol bezkontaktního pomocníka, kterým je unikátní ALCAR 3D konfigurátor kol na www.alcar.cz. Ten se snaží, aby byl zážitek z namontování kola na vůz pokud možno co nejrealističtější a zákazník si mohl v pohodlí domova vybrat kolo, které se jemu na vozidle líbí nejvíce. Důležité je, že konfigurátor zobrazuje pouze ty kombinace, které mají potřebnou homologaci pro provoz na veřejných komunikacích v ČR. Návštěvník konfigurátoru tak na jednom místě získá všechny potřebné informace o schválených kolech, pneumatikách i systémech pro měření tlaku v pneumatikách. Informace o všech aktuálních novinkách si motoristé mohou přečíst také na novém webu, který ALCAR spustil během září.

Nové jednodílné hybridní kolo 2.0 s odolnějším lakem pro Škodu Octavia IV

ALCAR BOHEMIA uvedl na trh novou generaci svého úspěšného hybridního kola a jako první ho nabízí pro čtvrtou generaci aktuálně nejprodávanějšího vozu v ČR, model Škoda Octavia. Hybridní ocelové kolo 2.0 je jednodílné a je opatřené novou generací ještě odolnějšího antracitového laku. Díky ECE homologaci se nezapisuje do TP vozidla a k jeho montáži se použije originální příslušenství. Hybridní kolo 2.0 v originálním rozměru 6,5×16, ET46 je schválené i pro předcházející generaci Škoda Octavia 3, Volkswagen Golf VII, SEAT Leon a Audi A3. Kromě Hybridního kola 2.0 nabízí ALCAR BOHEMIA pro novou Škodu Octavia také pestrou nabídku designů litých kol včetně kol v originálních rozměrech i klasická ocelová kola značky ALCAR STAHLRAD.

Nová generace produktů TPMS od ALCARu

ALCAR uvedl v létě na trh novou, výrazně vylepšenou generaci produktů TPMS pro osobní automobily. Jedná se o nejnovější generaci výkonného programovacího a diagnostického přístroje TPMS, nové senzory v nejvyšší kvalitě originální výbavy a sady příslušenství, doplněné širokou nabídkou služeb a propracovaným online konfigurátorem TPMS.

Nový ALCAR Tech600 je nejmodernější a nejrychlejší programovací a diagnostický přístroj TPMS na trhu. ALCAR ve spolupráci se společností BARTEC vyvinul výkonný přístroj TPMS, který maximálně usnadní každodenní činnosti pneuservisů. Umožňuje velmi rychlé programování senzorů včetně multiprogramování (naprogramování více senzorů jedním kliknutím) a párování senzorů s vozidlem pomocí bezdrátového modulu OBDII. Obsahuje širokou databázi spárovacích procedur, umí automatické rozpoznání, nebo-li slepou identifikaci senzoru, a je možné ho integrovat do podnikového informačního systému. Diagnostika je dodávána s licencí na 3 roky aktualizací zdarma.

Nová generace senzorů ALCAR SENSOR s TÜV certifikací přináší na trh vylepšení v podobě rozšířeného pokrytí vozidel senzory Plug & Drive a Universal, nejrychlejšího bezdrátového programování senzorů na trhu, vylepšené kompatibility s programovacími přístroji TPMS nezávislých výrobců, schválení senzorů až do rychlosti 300 km/h a možnosti opakovaného přeprogramování senzorů Plug & Drive a Universal. Senzory TPMS jsou důležitou bezpečnostní součástí vozu, která funguje spolehlivě pouze pokud je kombinace pneumatik, kol a senzorů vzájemně 100% kompatibilní. V ALCAR TPMS konfigurátoru obchodní partneři naleznou výhradně ověřené a schválené informace, spárovací procedury pro jednotlivé modely vozidel i náhradní díly a příslušenství k senzorům.