Testy pneumatik Testy celoročních pneumatik

Podle testů patří Continental WinterContact TS 870 mezi nejlepší zimní pneumatiky (2021)

Nové pneumatiky Continental WinterContact TS 870 se poprvé objevily v testech zimních plášťů odborných médií. Hned při svém prvním porovnání s dalšími značkami si odnesly řadu prvenství a ukázaly, že jsou více než důstojným nástupcem modelu WinterContact TS 860. Kromě zimních pneumatik si první příčky připsaly i pláště Continental AllSeasonContact, které patřily mezi nejlepší i v minulých testech celoročních pneumatik.

Pneumatiky Continental WinterContact TS 870 jsou letošní novinkou mezi zimním obutím a doplňují řadu úspěšných zimních modelů WinterContact. V prvním porovnání s pneumatikami dalších značek si vedly vemi dobře a autoři testů ocenili především jejich bezpečnost, jízdní vlastnosti a úsporu při spotřebě paliva.

Německý magazín Auto Bild provedl test padesáti vybraných zimních pneumatik ve třech porovnávacích kolech, která se uskutečnila na různých místech a v odlišných podmínkách. Nejlépe si mezi konkurenty vedl model Continental WinterContact TS 870, jenž kromě titulu vítěze získal i označení „příkladný“. Zároveň byly oceněny i další aspekty pneumatiky a WinterContact TS 870 získal jako jediný titul ekologického šampiona „Eco-Meister“. Auto Bild ocenil hlavně přesvědčivé chování pneumatik Continental za všech podmínek, krátké brzdné dráhy, přesné řízení a velmi dobrou životnost plášťů.

Přečtěte si také:   Test letních pneumatik 215/55 R17 podle ADAC (2024)

Za univerzální pneumatiku s tichým provozem a úsporou paliva za každého počasí označil pláště WinterContact TS 870 ve svém testu i další německý magazín Auto Strassenverkehr. S hodnocením „velmi dobrá“ se zimní pneumatika značky Continental umístila mezi nejlepšími v celém testu.

V testu zimních pneumatik britského magazínu Auto Express si TS 870 odnesly hodnocení „doporučená“. Testem prošel i model WinterContact TS 870 P v rozměru 18 palců, který skončil na děleném prvním místě. Po testovacích jízdách na suchu, na mokru a na sněhu hodnotitelé konstatovali: „V podstatě nemá žádné nevýhody a jde o mistrovské dílo.“ Nejvyšší úroveň bezpečnosti, senzační výkon na sněhu a stabilitu na suchém i mokrém povrchu u pneumatiky WinterContactTM TS 870 ocenili i redaktoři polského magazínu Motor, který ji rovněž ocenil hodnocením „doporučená“.

Nejlepší celoroční pneumatiky AllSeasonContact

Úspěch si pneumatiky společnosti Continental připsaly nejen v kategorii zimních pneumatik, ale i mezi celoročními plášti. Model Continental AllSeasonContact uspěl i v jediném českém testu pneumatik, který realizoval Autoklub České republiky. V konkurenci sedmi dalších celoročních pneumatik získal plášť společnosti Continental první místo, když dominoval zejména v jízdních vlastnostech na sněhu. Na první místo se celoroční pláště Continental AllSeasonContact dostaly například i v testu německého magazínu Auto Zeitung, který kromě vynikajícího výkonu pneumatik na všech površích vyzdvihl i nízký valivý odpor pneumatik, jenž šetří palivo během jízdy.

Přečtěte si také:   Koncernové značky Goodyear velmi úspěšné v testu zimních pneumatik ADAC (2023)

„Jsme rádi, že nové zimní pneumatiky Continental WinterContact TS 870 navazují na dosavadní úspěchy pneumatik Continental v nezávislých testech. Contintental dlouhodobě usiluje o to, aby její pneumatiky byly bezpečné a kvalitní v každém ohledu – a to potvrzují i výsledky letošních testů, ve kterých uspěly zimní i celoroční pneumatiky. Mám radost, že jsme k tomu mohli přispět i my, protože nové pláště WinterContact TS 870 se vyrábějí i u nás doma – ve výrobních závodech v Otrokovicích a ve slovenském Púchově,“ říká Magda Nagy, ředitelka Divize marketingu Continental Barum s.r.o.