Magazín

Pneumatiky Hankook jako originální výbava nového Citroënu C3 Aircross

Od listopadu 2017 sjíždí mnoho nových kompaktních vozů SUV značky Citroën z výrobní linky v Sragosse/Španělsku na pneumatikách Hankook. Součástí originální výbavy nového SUV vozu, který byl představen pomocí studie C-Aircross v Ženevě roku 2017, jsou buď prémiové letní pneumatiky Ventus Prime³ nebo celoroční pneumatiky Kinergy 4S v závislosti na rozměrech a požadavcích zákazníků. Oba typy pneumatik se dodávají v rozměrech 205/60 R16 92H, celoroční pneumatiky Kinergy 4S navíc ještě v rozměrech 195/60 R16 89H a 215/50 R17 91H.

V době s neustále rostoucím obratem na trzích s vozy SUV výrobce Citroën uvedl na trhy C3 Aircross, kompaktní verzi SUV, s kterým se jezdí dobře jak ve městě, tak i v mírném terénu. Francouzský výrobce se rozhodl zahrnout letní a celoroční pneumatiky výrobce Hankook na seznam schválené originální výbavy. Na výběr jsou pneumatiky Hankook Kinergy 4S (celoroční) v následujících rozměrech 195/60 R16 89H, 205/60 R16 92H a 215/50 R17 91H, jakož i Ventus Prime³ v rozměru 205/60 R16 92H (letní pneumatika).

Citroën C3 Aircross vyjadřuje mladý dynamický design. Velmi dobrý dojem dělá také široká škála individuálního provedení, díky kterému lze doslova docílit naprosto osobitého kouzla vozu. Výběr modelů (včetně standardního, do písku, do terénu a na sníh) zaručuje nejlepší podporu při jízdě jak na asfaltových vozovkách, tak i mimo ně, a to v široké škále povětrnostních podmínek. Vývoj nového kompaktního SUV vozu Citroën se zaměřoval nejen na dobré jízdní vlastnosti, jakož i na nízkou spotřebu paliva a odpovídající nízkou míru emisí zplodin. C3 Aircross poskytuje novou přesvědčující kombinaci prožitku z jízdy, ekonomického provozu a účinnosti vůči životnímu prostředí. Tyto vlastnosti efektivně doplňuje především velmi nízký valivý odpor Hankook pneumatik. Kromě toho byl vývoj pneumatik Hankook zaměřen také na velmi dobrou ovladatelnost na mokré i suché vozovce. Rozhodujícím faktorem pro výrobce tohoto vozidla při volbě dodavatele pneumatik se nakonec stala vyvážená kombinace pneumatik Hankook ohledně prožitku z jízdy, bezpečnosti a vlastností s minimálním dopadem na životní prostředí.

„S radostí pracujeme na prohlubování obchodních vztahů s druhým největším výrobcem automobilů v Evropě a do našeho portfolia přibývá také značka Citroën,“ prohlásil Tony Lee, vice president pro marketing a prodej společnosti Hankook Tire Europe. „Pneumatiky do originální výbavy již dodáváme sesterským značkám Opel/Vauxhall a Peugeot. Z tohoto důvodu vnímám velmi silný potenciál pro mnohem intenzivnější spolupráci, především na evropských trzích. Této skutečnosti připisujeme velký význam.“

 Hankook Ventus Prime³

 Hankook Kinergy 4S