Goodyear Vector4Seasons GEN-3

Pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 přesvědčily v testu Gute Fahrt (2022)

Německý časopis Gute Fahrt vyhlásil pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 za z jednoho z vítězů svého nejnovějšího testu celoročních pneumatik. Vyzdvihl přitom, že si vedly nejlépe při hodnocení testovaných kritérií zimního provozu.

Testovací řidiči pneumatiky doporučují na základě jejich vynikajících užitných vlastností na zimních komunikacích silnicích. „Na sněhu se pneumatikám Goodyear Vector nic nevyrovná,“ napsali s tím, že je nejnovější člen rodiny Vector zaujal rovněž všestrannou výkonností na suché a mokré vozovce. Test hodnotil celoroční pneumatiky oblíbeného rozměru 235/55 R18 sedmi různých výrobců na voze Volkswagen Tiguan.

Od doby, kdy v roce 1985 celoroční pneumatiky vynalezl, Goodyear svou řadu Vector průběžně upravuje a modernizuje a zdokonaluje tak svůj recept na pneumatiky, které slouží za slunečného počasí, za deště i na sněhové pokrývce. Jejich nejnovější verze, Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, jsou skutečně celoroční pneumatiky, které poskytují vynikající užitné vlastnosti na suché vozovce, nabízejí nízký valivý odpor a současně splňují podmínky pro označení symbolem sněhové vločky ve skalním masivu (3PMSF), které je normálně vyhrazeno pro čistě zimní pneumatiky. Výsledkem jsou pneumatiky, které slouží spolehlivě a předvídatelně po celý rok tak, jak to řidiči za jakýchkoli podmínek potřebují.

Přečtěte si také:   Porsche 911 Dakar bude jezdit na pneumatikách Pirelli Scorpion All Terrain Plus

V testu časopisu Gute Fahrt byly pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3 hodnoceny jako „nekorunovaná sněhová královna“ v testovaných kritériích zimního provozu a oceněny známkou „velmi dobré+“. Byly také jedinými testovanými pneumatikami, které si z testu odnesly nejlepší hodnocení ve všech testovaných oblastech zimního provozu. Při vyhodnocení kritérií provozu na mokré a suché vozovce byly pneumatiky Goodyear hodnoceny známkou „Dobré+“, zvláštní známku „Velmi dobrý“ pak získaly v kategorii odolnosti vůči aquaplaningu. Testovací řidiči se pochvalně vyjadřovali také na adresu jejich jízdních vlastností na suchém i mokrém povrchu, brzdných vlastností, komfortu při jízdě a hodnoty valivého odporu.

Po vyhodnocení celkových výsledků, zahrnujících jak zimní, tak i letní hodnotící kritéria, se pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 dělily o vítězství. Jako pouze jedny ze dvou pneumatik také získaly v celkovém hodnocení známku „velmi dobré“.


TIP: Vyhledejte si pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 za nejlepší cenu!


Laurent Colantonio, regionální technologický ředitel společnosti Goodyear v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, k tomu uvedl: „Společné vítězství v testu Gute Fahrt, které je nejnovějším úspěchem pneumatik Vector 4Seasons Gen-3 v testech, nás velice těší. Goodyear má na kontě více vítězství v testech celoročních pneumatik, než jakýkoli jiný výrobce díky důslednému vývoji a postupnému zdokonalování naší technologie s cílem nabízet pneumatiky, které splňují požadavky řidičů během celého roku.“

Přečtěte si také:   Goodyear navrhl pneumatiky pro koncept vozu Lancia Pu+Ra HPE
  • Testovaný rozměr: 235/55R18
  • Testovací vůz: Volkswagen Tiguan
  • Místo konání testu: Pirelli Vizzola
  • Testované pneumatiky: Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, Bridgestone Weather Control A005 evo, Continental AllSeasonContact, Falken Euro All Season AS210, Nokian Seasonproof SUV, Pirelli Cinturato All Season SF2, Vredestein Quatrac Pro