Magazín

Pneumatika Nexen Tire obdržela prestižní ocenění iF Design Award

Nexen WinGuard Sport 2

Pneumatika Nexen WinGuard Sport 2 získala prestižní ocenění iF Design Award pro rok 2018. Zisk této trofeje je pro jihokorejského producenta pneumatik velkým úspěchem na poli designu pláště a dokazuje, že také pneumatiky mohou být i přes svou orientaci na funkčnost uměleckým dílem.

Členové hodnotící komise si nejvíce pochvalovali provedení dezénu, který je přes stoprocentní funkčnost ve své koncepci ojedinělý. Ve vzorku se totiž odráží motiv soba a ten je pro pneumatiku příznačný, neboť je navržena pro mrazivé zimní silnice. „Naše pneumatiky jsou známé díky vynikajícím jízdním vlastnostem. Jsme velice rádi, že jsme se prosadili také na poli designu. V tomto nastoleném trendu budeme pokračovat i nadále,” okomentoval úspěch Kyung Woo Cheon, viceprezident Nexen Tire pro Výzkum a vývoj.

Zimní plášť WinGuard Sport 2 uvedl Nexen Tire na trh v zimě roku 2017 a ihned se dostal do povědomí odborné veřejnosti díky úspěchu v testu prestižního německého magazínu Auto Bild, kde se umístil v elitní desítce testovaných zimních pneumatik (testováno bylo více než 50 pneumatik). Pro svou dlouhou životnost a zároveň výborné jízdní vlastnosti získal plášť rovněž ocenění Eco–meister. Pneumatika tak zhmotňuje funkčnost, výkon a šetrnost k životnímu prostředí a nově také smysl pro estetiku.

iF Design (International Forum Design) je jednou z nejprestižnějších designových cen, kterou může jakýkoli výrobek na světě obdržet. Němečtí designéři takto oceňují nejrůznější produkty již vice než 60 let. Poprvé se cena udělovala již v roce 1953. Řadí se společně s Red Dot Design Award a IDEA Design Award mezi pomyslné TOP 3 ocenění, které může pneumatika obdržet. WinGuard Sport 2 ve své kategorii porazila přes 5 000 dalších nominovaných v produktové sekci.