Testy pneumatik Testy celoročních pneumatik

Pneumatika Continental AllSeasonContact se v testu celoročních pneumatik slovenského magazínu umístila na nejvyšší příčce (2020)

Continental-allseasoncontact
Continental AllSeasonContact

Slovenský motoristický magazín Autožurnál ohodnotil pneumatiku AllSeasonContact známkou „velmi dobrá“, protože tento model od společnosti Continental si v testech vedl nejlépe (vydání 10/20). Do testu byly zařazeny pneumatiky o rozměru 205/55 R16 – tedy rozměru určeném pro širokou řadu kompaktních modelů a vozů střední třídy. Testovacím vozem byla Škoda Scala.

Součástí testu byla jízda na sněhu i na mokrých a suchých vozovkách. Pneumatika Continental AllSeasonContact zaujala velmi vyváženým výkonem a bezpečností za mokra. Vysloužila si proto rovněž hodnocení „nejlepší v testu aquaplaningu“. Kromě toho získala pneumatika Continental maximální počet bodů za kvalitu jízdy.

O něco méně spokojení byli zkušební jezdci s trojicí pneumatik z celkových sedmi modelů, které byly do testu zařazeny. Ty si odnesly hodnocení „špatná“ nebo „velmi špatná“, což dokazuje, že i mezi celoročními pneumatikami panují výrazné rozdíly.


Celý test můžete zhlédnout zde.


Pneumatika AllSeasonContact společnosti Continental je obecně považována za prémiovou pneumatiku, jež splňuje vysoké bezpečnostní požadavky. Nabízí vynikající záběrové vlastnosti na zmrzlých, mokrých nebo zasněžených vozovkách, bezpečný handling během letních měsíců a velmi nízký valivý odpor, který přispívá k nízké spotřebě paliva. Právě v době, kdy řidiči přezouvají na zimní pneumatiky, společnost Continental rozšířila své portfolio celoročních pneumatik. Zahájila výrobu 41 nových rozměrů s různými indexy nosnosti určených pro různé rychlosti, přičemž některé z nich jsou vybaveny těsnicí technologií ContiSeal. Celá řada nyní zahrnuje 119 modelů v šířkách od 175 do 255 mm, s profilovým číslem od 70 do 35 procent a v rozměru 14 až 20 palců. Díky tomu lze nyní pneumatikami AllSeasonContact vybavit širokou škálu modelů, od kompaktních vozů až po luxusní sedany. Výrobci automobilů již celoroční pneumatiky Continental schválili k použití v rámci první výbavy. Například automobilka Volkswagen se rozhodla nabízet pneumatiky AllSeasonContact jako alternativní pneumatiky pro svůj model ID.3.