Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Pneumatika Bridgestone Potenza Race zvítězila v testu časopisu Auto Bild Sportscars

Bridgestone_Potenza_Race- (1)

Nedávno představená pneumatika semi-slick Bridgestone Potenza Race již udělala na odborníky v oboru pneumatik velký dojem. Časopis Auto Bild Sportscars ji ve svém letním testu pneumatik pro jízdu na závodních okruzích porovnal s konkurenty a označil ji za celkového vítěze.

Redaktoři časopisu uvedli jako důvody pro umístění pneumatiky Potenza Race v testu na prvním místě „bezmála dokonalou ovladatelnost, sportovní výkony téměř na úrovni hladké pneumatiky, precizní řízení, schopnost přenášet velké příčné síly, široké limity a odolnost“.

Pneumatika Bridgestone Potenza Race během testu mimořádně zaujala nabízenými provozními vlastnostmi. Redaktoři časopisu zdůraznili, že extrémně velká adheze je téměř porovnatelná s úrovní zcela hladkých pneumatik. Dalším velkým kladem nové pneumatiky semi-slick značky Bridgestone je precizní charakteristika řízení.

Redaktoři chválili také brzdné výkony pneumatiky Bridgestone Potenza Race. Zdůraznili přitom, že poskytuje vynikající zpomalení a dokáže zastavit „výrazně dříve než silniční pneumatiky“. Guido Naumann z časopisu Auto Bild Sportscars ve shrnutí testu dodal: „Výkony pneumatiky Potenza Race na suchu jsou fenomenální – adheze, preciznost řízení, to vše má velmi blízko k opravdovým závodním hladkým pneumatikám.“

Přečtěte si také:   Bridgestone oznamuje investici ve výši až 207 milionů eur do výrobního závodu Burgos

Vítězství v testu časopisu Auto Bild Sportscars následuje po úspěchu pneumatiky Bridgestone Potenza Race v nezávislém testu, který uskutečnila organizace TÜV SÜD. Nová pneumatika semi-slick v tomto případě dosáhla nejrychlejšího času na kolo a nejkratší brzdné dráhy na suchu – ve všech těchto případech překonala při jízdě na závodním okruhu své hlavní konkurenty – a také nabídla vynikající životnost při jízdě na závodním okruhu.

Bridgestone Potenza Race je nová pneumatika, která se hodí na silnici i na závodní okruhy

Zcela nová pneumatika Potenza Race je nejnovějším členem ikonické produktové řady ultra vysoce výkonných pneumatik Bridgestone Potenza. Byla vyvinuta pro nadšené řidiče, kteří chtějí na závodních okruzích dosahovat maximálních výkonů a posouvat své limity. Potenza Race je pneumatika semi-slick homologovaná pro provoz na veřejných komunikacích, ale svými provozními vlastnostmi je koncipována pro jízdu na závodních okruzích.

Nová pneumatika Bridgestone Potenza Race je historicky první pneumatikou Bridgestone zkonstruovanou pro jízdu na závodních okruzích a nabízenou na trhu pneumatik pro náhradní spotřebu. Byla vyvinuta a vyrábí se v Evropě. Zákazníci mají na výběr 13 oblíbených rozměrů pro kola s průměrem ráfku od 17 do 20 palců.