Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Pneu Pirelli Cinturato Winter 2 jsou úspěšné v testech zimních pneumatik (2022)

Pirelli Cinturato Winter 2

Nejnovější typ zimních pneumatik Pirelli Cinturato Winter 2 se ve srovnávacích testech magazínu Auto Bild a serveru Tyre Seeker umístil na prvním místě. Specializovaná prodejna Tyre Reviews navíc pneumatiky označila za „doporučené“ a byly nazvány „nejzábavnější pneumatikami pro jízdu za všech podmínek“.

Německý automobilový časopis Auto Bild vybral ke svému zimnímu testování 2022 padesát šest pneumatik velikosti 215/55 R17 a hodnotil 20 z nich jak na mokré i suché vozovce, tak na sněhu, přičemž provedl i obvyklé testy ovladatelnosti, brzdění a aquaplaningu. Měřena byla také účinnost, včetně opotřebení a valivého odporu. Pneumatika Pirelli Cinturato Winter 2 z testu vyšla s nejvyšším skóre a byla označena za „příkladnou pneumatiku“.

„Pirelli Cinturato Winter 2 všem předvedla svou všestrannost s vynikajícím kilometrovým výkonem, dobrou účinností, precizní ovladatelností na mokrých vozovkách a výbornými vlastnostmi pro aquaplaning,“ popsal nové zimní pneumatiky Pirelli časopis Auto Bild.

Přečtěte si také:   Pirelli je výhradním dodavatelem pneumatik pro závody Moto2 a Moto3

Nejzábavnější pneumatika

Specializovaný server Tyre Seeker v porovnání s Auto Bild testoval pouze pět pneumatik v rozměrech 215/55 R17. Testy byly prováděny s automobily BMW řady 3 na zasněženém povrchu a na jejich konci byly Cinturato Winter 2 díky svému výkonu, snadné ovladatelnosti a řidičskému zážitku vyhlášeny vítězem i tohoto srovnávacího testu.

Poslední testování provedla společnost Tyre Reviews, která nasadila devět různých pneumatik v rozměru 225/45 R17 na Volkswagen Golf a otestovala je na zasněžené silnici. Pneumatika Cinturato Winter 2 zde získala nejvyšší ocenění a byla nazvána „nejzábavnější pneumatikou pro jízdu za všech podmínek“. Vyznamenána byla také za svou vynikající ovladatelnost na sněhu, suchu a za mokra.


TIP: Vyhledejte si pneumatiky Pirelli Cinturato Winter 2 za nejlepší cenu!


Zasloužené místo mezi lídry

Pneumatiky Cinturato tvoří spolu s řadou Scorpion rodinu, která je řidičům k dispozici po celý rok, a to díky svým letním, zimním a celoročním produktům. Pirelli navíc nedávno přepracovalo celou řadu produktů tak, aby zahrnovala technologie vyvinuté prostřednictvím firemního přístupu „Eco-Safety Design“, který kombinuje jak bezpečnost, tak i udržitelnost.

Právě zimní pneumatiky Cinturato Winter 2 a Scorpion Winter 2 jsou výsledkem tohoto vývoje a mají řadu vlastností, díky nimž jsou vysoce účinné při nízkých teplotách. Hlavní inovací, která jim je společná, je technologie 3D lamel Pirelli.

Přečtěte si také:   Continental WinterContact TS 870 podle testů v roce 2023 vládne zimnímu obutí

„Obrovskou výhodou těchto lamel je, že při opotřebovávání běhounu mění tvar z lineárního na klikatý vzorek. To zaručuje přilnavost na suchém, mokrém a zasněženém povrchu po celou dobu životnosti pneumatiky,“ uvedl Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli. Obě tyto pneumatiky byly proto oceněny značkou Performance Mark od renomovaného německého certifikačního orgánu TÜV SÜD, což poukazuje na jejich místo mezi lídry v segmentu zimních pneumatik.