Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Pneu Bridgestone Blizzak LM005 úspěšná v aktuálních testech zimních pneumatik (2019)

191104_bs_testkom-w19_komposition_a4_1 small

Ať je mokro, sníh, nebo náledí, řidiči jsou s novou pneumatikou Bridgestone Blizzak LM005 ideálně vybaveni pro chladné roční období. Potvrzují to nejnovější testy zimních pneumatik, uskutečněné motoristickými časopisy Auto Bild, auto motor und sport a firmenauto, které udělily pneumatice LM005 nejvyšší hodnocení. Bridgestone kromě toho obdržel ocenění „Výrobce roku“ 2019/20 v kategorii zimních pneumatik od časopisu Auto Bild za „nejlepší brzdné výkony na zasněžené, suché i mokré vozovce“.

Pro řidiče je zejména v zimě důležité, aby se mohli za každého počasí spolehnout na své pneumatiky, protože ty jsou jedinými součástmi automobilu, které udržují kontakt s povrchem vozovky, ať je mokrý, nebo zledovatělý. Největší světový výrobce pneumatik a gumárenských produktů rozšířil s novou pneumatikou Bridgestone Blizzak LM005 svou produktovou řadu o další prémiovou pneumatiku, která poskytuje vynikající provozní vlastnosti. V nedávno zveřejněném velkém „supertestu“ zimních pneumatik časopisu Auto Bild obdržela pneumatika Blizzak LM005 hodnocení „vzorná“ a v testu zimních pneumatik časopisu Auto Bild allrad byla označena za „zimního specialistu s vyváženými provozními vlastnostmi nejvyšší úrovně“. Auto Bild allrad jí udělil nejvyšší hodnocení za trakci, brzdění a ovladatelnost a ocenil rovněž „vysokou odolnost vůči aquaplaningu“ a „nízký valivý odpor“.

Časopisy auto motor und sport a firmenauto udělily pneumatice LM005 ve svých testech zimních pneumatik pro rok 2019 celkové hodnocení „velmi dobrá“. Jednalo se tak o jednu z nejlépe hodnocených pneumatik v testu. Časopis auto motor und sport se vyjádřil o této pneumatice pochvalně a označil ji za „velmi precizní na zasněžených a mokrých silnicích“. Z naměřených hodnot vyplynulo, že nabízí „nejkratší brzdnou dráhu na mokrém povrchu a sněhu“. Také časopis firmenauto vyzdvihl provozní vlastnosti pneumatiky na mokru a udělil jí nejvyšší hodnocení. Pneumatika LM005 kromě toho získala pozoruhodných 9,0 z 10 možných bodů v kategorii „životní prostředí“ díky svému nízkému valivému odporu a nízké hlučnosti při odvalování. V této disciplíně tak byla jednou ze dvou nejlepších pneumatik.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

„Z pozitivního hodnocení nezávislých odborníků máme velkou radost,“ říká Kateřina Mc Adam, marketingová specialistka CZ&SK. „Tyto vynikající výsledky znovu potvrzují, že s našimi prémiovými produkty nabízíme výkony na vysoké úrovni, na které se mohou řidiči spolehnout. Pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 je výsledkem nejmodernějšího vývoje a řidičům pomůže dojet do cíle s ještě vyšší úrovní bezpečnosti za všech zimních podmínek.“

Pneumatika Blizzak LM005 se vyrábí ze směsi Bridgestone NanoProTech s vysokým obsahem siliky, která poskytuje vynikající jízdní vlastnosti na zasněženém nebo mokrém povrchu. Pryžová směs pneumatiky je díky obsahu siliky měkká dokonce i za velmi nízkých teplot. Tím je zaručena maximální trakce. Zcela nově navržený dezén s vyšším počtem příčných drážek v ramenní oblasti zvyšuje adhezi pneumatiky na sněhu i ledu a současně vylepšuje její vlastnosti při brzdění. Pneumatika Blizzak LM005 je v současnosti k dispozici ve 118 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 14 do 21 palců. V roce 2020 bude následovat dalších 46 rozměrů včetně 22palcových pneumatik.

Vynikající alternativa pro celoroční provoz: Bridgestone Weather Control A005

Značka Bridgestone nabízí vynikající pneumatiku také pro řidiče, kteří chtějí jezdit na stejných pneumatikách po celý rok. Celoroční pneumatika Weather Control A005 byla vyvinuta s ohledem na specifické požadavky řidičů, kteří cestují převážně na krátké vzdálenosti v rovinaté krajině nebo ve městě, přičemž dávají přednost komfortu a bezpečnosti bez ohledu na to, zda svítí slunce a je horko, nebo prší, či příležitostně pokryje silnice vrstva sněhu. Časopis sport auto to nyní potvrdil ve svém testu a pneumatiku A005 ocenil nejen celkovým hodnocením „velmi dobrá“, ale také vyzdvihl její „úctyhodné brzdné výkony“, protože byla nejlepší pneumatikou v testech brzdění na suchém a mokrém povrchu.

Přečtěte si také:   Koncernové značky Goodyear velmi úspěšné v testu zimních pneumatik ADAC (2023)

Pneumatika Bridgestone Weather Control A005 získala v aktuální testu pneumatik časopisu sport auto hodnocení „velmi dobrá“.

Pneumatika Bridgestone Weather Control A005 nabízí podle informačního štítku EU nejvyšší hodnocení adheze na mokru A a v závislosti na rozměru hodnocení valivého odporu B nebo C. Pneumatika Bridgestone Weather Control A005 nese díky spolehlivým výkonům na sněhu také symbol horského štítu s vločkou, protože splňuje veškeré zákonné požadavky pro jeho udělení, takže může být používána celoročně. Pneumatikami Bridgestone Weather Control A005, nabízenými v 71 různých rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 15 do 20 palců, může být vybaveno více než 90 procent všech osobních automobilů a SUV.