Magazín

Pirelli vyrobí pneumatiky na míru pro nový Ford F-150

Pneumatiky Pirelli pro Ford-F-150

Pirelli vyvinulo nové pneumatiky Scorpion ATR na míru pro novou generaci Fordu F-150. Ten náleží k řadě F-série a je nejprodávanějším americkým vozem již 38 let. ATR představuje část řady Pirelli Scorpion pro SUV a lehké dodávky.

Pneumatika Pirelli Scorpion ATR nabízí komfort, excelentní trakci a vyšší odolnost vůči opotřebení. Jako celoroční pneumatika nabízí zachování kontroly trakce na velkém množství různých povrchů a při různém počasí.

Spolupráce Pirelli a Fordu

Pirelli Scorpion ATR
Pirelli Scorpion ATR

Pevná spolupráce značek Pirelli a Ford trvá už více než 20 let a společně se snaží vyvíjet speciální pneumatiky pro širokou škálu vozů Ford, zahrnující více než 15 různých modelů. Cílem bylo vytvořit perfektní pneumatiku, která zvládne splnit požadavky Fordu. Inženýři Pirelli proto vytvořili takové profily, které zajišťují maximální přilnavost a sníží valivý odpor speciálně podle potřeb nového Fordu F-150.

Na míru vyrobené Scorpion ATR pro Ford F-150 zároveň uvedl dezén, který dokáže snížit hlučnost pneumatiky až o 3 decibely. Technici Pirelli paralelně pracovali i na nové generaci materiálového složení, které zaručuje bezpečnou ovladatelnost za mokra a na sněhu, což jsou požadavky pro vozidlo určené do náročného provozu.

Nová verze pneumatiky Pirelli Scorpion ATR

K dosažení vysokých cílů, které Ford na pneumatiky kladl, použilo Pirelli své nejpokročilejší simulační a technické nástroje. Tento přístup, založený na digitálním i prezenčním konstruování, výrazně urychlil vývoj a optimalizoval výkon pneumatik při sníženém počtu testování.

Společné úsilí Pirelli a Fordu vyústilo v novou verzi pneumatiky Pirelli Scorpion ATR, která podtrhuje vlastnosti modelu Ford F-150 nové generace. Pneumatiky vyrobené speciálně pro Ford F-150 budou dostupné ve dvou velikostech: 275/60 R20 a 265/70 R17.