Pneumatiky Letní pneumatiky

Pirelli představuje pneumatiku s názvem Elect pro elektrická, plug-in hybridní a hybridní auta

pirelli_elect-Porsche_taycan

Žijeme v čase zásadního přerodu automobilového odvětví, kdy dosavadní klasická auta se spalovacími motory jsou postupně nahrazována hybridními, respektive elektrickými variantami. Nejde ale jen takříkajíc o změny pod kapotou, nýbrž i v řadě dalších důležitých součástech. Italský výrobce Pirelli představuje pro elektrická, plug-in hybridní a hybridní auta specifický typ pneumatiky s názvem Elect.

Životní prostředí a inovace jsou dva základní aspekty nové mobility a Pirelli Elect nabízí bohatý přínos na obou frontách. U elektromobilů již není motor primárním zdrojem hluku, takže boj se zvukovými frekvencemi vytvářenými pneumatikami je klíčem k vytvoření velmi tiché atmosféry. Dalším rozdílovým aspektem nové generace aut je vlivem umístění baterií jejich větší hmotnost a nutnost unést toto zatížení bez vlivu na jízdní vlastnosti. Pneumatiky u těchto vozů by se měly rovněž podílet na dosažení co nejdelší dojezdové vzdálenosti.

Delší dojezd a nízká hlučnost

„Hledání špičkových technologických řešení bylo vždy jádrem podnikání Pirelli. Pozornost, kterou věnujeme všem novým formám udržitelné mobility, nás nyní vede k technologiím, které dokážou předvídat budoucí požadavky výrobců automobilů na jejich nová elektrická a hybridní vozidla. Ta stále častěji vyžadují specializovaný výkon pneumatik,“ říká Piero Misani, první viceprezident pro výzkum, vývoj a kybernetiku společnosti Pirelli.

Přečtěte si také:   Hankook vybavuje plně elektrický Hyundai IONIQ 6 pneumatikami Ventus S1 evo 3 ev

Pirelli je na revoluci v automobilovém odvětví připraveno. Pneumatiky Pirelli Elect nabízejí nízký valivý odpor pro delší dojezd a sníženou hlučnost odvalování pro co nejvyšší komfort. Elect také využívá speciální směsi, která přináší novou úroveň přilnavosti odpovídající potřebám točivého momentu elektrické převodovky. Za zmínku stojí rovněž speciální konstrukce pláště navržená tak, aby unesla hmotnost akumulátorového vozidla.

Pro ještě větší pohodlí v kabině je využita technologie PNCS, která disponuje speciálním materiálem absorbujícím zvuk uvnitř pneumatiky. Ten napomáhá tlumit vibrace vzduchu, které by se jinak přenesly dovnitř vozidla. Výhody tohoto systému lze pocítit uvnitř i vně automobilu.

pirelli-car-tyres-elect

Elect v létě i v zimě

Pneumatiky Pirelli Elect jsou k dispozici i v zimním provedení. Zimní pneumatiky Elect poskytují vozidlu vynikající přilnavost na silnici díky měkčí směsi. Zajišťují také bezpečné brzdění, vše s výhodou bezpečnosti. To je možné, jelikož pneumatika byla speciálně navržena tak, aby vyhovovala unikátním výkonovým charakteristikám elektromobilů. Zimní pneumatiky Pirelli Elect se vyznačují symboly M+S doprovázenými logem sněhové vločky.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres Snowproof jsou pro letošní rok modernizované a pokrývají širší nabídku

Označení Elect je už dnes k dispozici jako originální vybavení v široké škále velikostí pro nejmodernější automobily v tomto novém segmentu – od Aston Martinu nebo Bentley, přes Ferrari či Jaguar až po Maserati, McLaren a Porsche. A Pirelli je samozřejmou volbou i pro zcela nové automobilové značky, jejichž historie se začne teprve brzy psát – Lucid Air nebo Rivian.