Magazín

Pirelli je pro letošní rok partnerem Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Pirelli-Goodwood partnership

Společnost Goodwood Estate čerstvě oznámila exkluzivní víceleté partnerství s globálním výrobcem pneumatik Pirelli. Partnerství se týká dodávek pneumatik pro Festival rychlosti v Goodwoodu, největší světovou oslavu motoristického sportu a automobilové kultury prezentované společností Mastercard. Festival of Speed se letos koná od 13. do 16. července. Půjde o třicáté výročí této ikonické akce.

Praha, Česká republika, 11. května 2023 – Společnost Pirelli je známá svými špičkovými technologiemi a výrobou. Od roku 2011 je exkluzivním dodavatelem pneumatik pro F1 a stala se také výhradním dodavatelem pro Mistrovství světa v rallye. Letos se stává jediným dodavatelem pneumatik pro Festival rychlosti. A ve spolupráci s Goodwood připraví řadu zajímavých aktivit určených pro závod do vrchu i mimo něj.

Pirelli představí tři nové produkty

Pirelli se na Festivalu rychlosti v Goodwoodu představí ve dvou výstavních prostorách, které budou ilustrovat klíčové elementy společnosti: 150 let vývoje v oblasti špičkových technologií, závodního ducha, umění, kulturu a udržitelnost. Prostor bude věnován také ikonické řadě pneumatik P Zero. Pirelli představí rovněž tři nové produkty, které připomenou blížící se modernizaci této řady špičkových pneumatik Pirelli.

„Pirelli má výjimečnou pověst vynikajícího a inovativního partnera, což jsou vlastnosti, které jsou pro Goodwood vítaným přínosem. Jsme nadšeni, že pro 30. výročí Festivalu rychlosti máme na palubě lídra na trhu s prestižními pneumatikami a oficiálního dodavatele pneumatik pro F1, špičku motoristických závodů,“ řekl vévoda z Richmondu, majitel Goodwood.

Přečtěte si také:   Porsche 911 Dakar bude jezdit na pneumatikách Pirelli Scorpion All Terrain Plus

„Jsem rád, že Pirelli spolupracuje s Festivalem rychlosti v Goodwoodu. Je to pro nás vynikající příležitost. Jako lídr na trhu špičkových pneumatik se Pirelli cítí mezi předními světovými výrobci prémiových a prestižních automobilů jako doma. Festival věnuje pozornost motoristickému sportu, což je oblast, v níž se angažujeme již od roku 1907. A konečně, což je důležité, ztotožňujeme se se zájmem festivalu o nové formy udržitelné mobility a oceňujeme ho, protože se zaměřujeme na vývoj nových technologií, které činí mobilitu stále udržitelnější,“ uvedl Marco Tronchetti Provera, výkonný místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Pirelli.