Magazín

Nový supersport Pagani Utopia bude jezdit exkluzivně na Pirelli P Zero Corsa

Nový supersport Pagani Utopia bude jezdit exkluzivně na Pirelli P Zero Corsa

Aktuální novinka automobilky Horacia Paganiho nesoucí název Utopia je exkluzivně vybavena pneumatikami Pirelli P Zero Corsa. Nový supersport byl představen v Národním muzeu vědy a techniky Leonarda da Vinciho v Miláně, a to včetně speciálně vyvinutých pneumatik, které zajistí maximální výkon a cestovní komfort za všech jízdních podmínek a které zároveň zvyšují dynamiku vozu a jedinečný zážitek z řízení.

Značka Pirelli vybrala pneumatiky P Zero Corsa na základě zkušeností z motoristických závodů tak, aby splňovaly výše uvedené cíle. Technologie složení a vzorek pneumatik umožňují zvládnutí extrémně vysokého výkonu a točivého momentu při všech teplotách a na všech silničních površích. Firma Pirelli pak zvýšila univerzálnost pneumatik P Zero Corsa pro zajištění komfortu, který je integrální součástí tohoto nejnovějšího projektu Horacia Paganiho. Silueta vozu je vyražená na boku pneumatiky jako symbol unikátního designu. Jízdní dynamiku zvyšují pneumatiky ve dvou různých velikostech pro přední a zadní nápravu: 265/35ZR21 na přední nápravě a 325/30ZR22 na zadní nápravě. Pro chladnější počasí jsou k dispozici také speciálně vyvinuté zimní pneumatiky P Zero Winter.

Pneumatiky pro model Pagani Utopia byly vyvinuty s pomocí virtuálních technologií, které byly poprvé využity v motosportu a poté se začaly používat i u výrobků pro automobily. Nejnovější technologie umožňují firmě Pirelli vytvořit digitální model pneumatiky, který může být přesně nakalibrován a otestován ještě před výrobou fyzického prototypu. Takový postup je rychlejší, udržitelnější a efektivnější než tradiční postupy. Pirreli může díky němu pneumatiku přesně nadefinovat podle konkrétních specifikací výrobce a otestovat ji virtuálně, což šetří čas i spotřebu surovin.

Nový supersport Pagani Utopia bude jezdit exkluzivně na Pirelli P Zero Corsa

Mottem již více než deset let trvající spolupráce firem Pirelli a Pagani je spojení nejmodernějších technologií a špičkového stylu. Dosavadním vrcholem spolupráce jsou pneumatiky P Zero pro model Zonda, P Zero Trofeo R pro model Huayra Roadster BC a nyní také nejnovější P Zero Corsa pro model Utopia. A další kapitoly příběhu se píší…