Magazín

Nový elektromobil ID. 3 z dílny Volkswagen překonal na pneumatikách Hankook Winter i*cept evo 3 nový světový rekord

20201214_VWs_new_ID.3_set_new_world_record_on_Hankook_Winter_i_cept_evo_3_tyres

Výrobce prémiových pneumatik Hankook úspěšně zakončil turné „ID.3 Germany Tour“ se zimními pneumatikami Winter i*cept evo 3 na vozidle VW ID.3 sloužící této kampani. Turné začalo v září v Oberstdorfu, které je jedním z nejlepších středisek zimních sportů v Německu a pyšní se i nejjižněji položeným hotelem v této zemi. Organizátor Rainer Zietlow a jeho spolujezdec Dominic Brüner ze společnosti CHALLENGE4 GmbH, což je agentura specializující se na globální automobilové projekty, strávili 65 dní cestováním po všech částech Německa. Testovali zde schopnosti vozu Volkswagen ID.3 na dlouhých trasách a infrastrukturu nabíjení po celém Německu. Po 28 198 kilometrech dorazili do svého konečného cíle na severu Syltu, nejsevernějšího německého ostrova. Navzdory omezením kvůli Covid-19 vytvořil tým světový rekord v nejdelší nepřetržité jízdě elektromobilem na území jedné země. Během cesty nabíjeli vozidlo na 652 rychlonabíjecích stanicích a používali nové nástěnné boxy instalované na různých prodejních místech Volkswagen.

„Rádi bychom poblahopřáli Rainerovi Zietlowovi a jeho týmu k úspěchu v této náročné době. Jsme velmi rádi, že naše nová zimní pneumatika i*cept evo 3 byla součástí této úžasné cesty, na které ukázala svůj skvělý výkon, bezpečnost a spolehlivost, kterou tým potřeboval k úspěchu,“ říká Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe.

Elektromobil Volkswagen ID.3 používá na cestě po Německu zimní pneu Hankook Winter i*cept evo 3

Celé turné provázely zbrusu nové zimní pneumatiky UHP (Ultra High Performance) Winter i*cept evo 3, které se pro vozidlo sloužící této kampani použily ve velikosti 215/55 R18 99V XL. Nová, už třetí generace zimních pneumatik Winter i*cept evo představuje směrový dezén běhounu. Ten umožňuje nejen vynikající bezpečnost při aquaplaningu, ale i vysokou přilnavost na mokré vozovce a při nízkých teplotách. To je pro elektromobily obzvláště důležitá vlastnost, protože se vysoké točivé momenty téměř kompletně mění na pohon. Se zimními pneumatikami Hankook Winter i*cept evo 3 byl tým dobře připraven na nástup zimy a na návštěvu všech koutů Německa. Přední evropský automobilový magazín Auto Bild provedl rozsáhlý nezávislý výkonnostní test zaměřený na vzorky pneumatik a zimní UHP pneumatika Hankook Winter i*cept evo 3 zde získala nejvyšší možné hodnocení „exemplární“.

„Zátěž pneumatik elektromobilu, jako je sportovní vůz Volkswagen ID.3, zejména v jeho nejvyšší výkonnostní úrovni, je obrovská,“ vysvětluje rekordní řidič Rainer Zietlow. „Nová zimní pneumatika Hankook vždy poskytovala potřebnou přilnavost po celou dobu jízdy, a to i přes velmi spontánní a sportovní vysoký točivý moment, a to i za převládajícího vlhkého a chladného počasí. Proto jsme výkonu našeho vozidla vždy zcela důvěřovali.“

Výrobce pneumatik Hankook stabilně posiluje svou přítomnost v segmentu pneumatik pro elektromobily zaváděním pokrokových investic do výzkumu a vývoje a používáním špičkových technologií. Společnost například nedávno oznámila, že kromě dodávek pro další přední výrobce elektrických automobilů vybavuje nový elektrický sportovní vůz Porsche Taycan svými pneumatikami Ventus S1 evo 3 ev. Společnost byla dále od sezóny 2022/23 potvrzena jako výhradní dodavatel pneumatik pro „světovou sérii ABB FIA Formula E“, kde budou nová plně elektrická závodní auta třetí generace soutěžit po celém světě ve svém vlastním mistrovství světa FIA.

Další společnosti, které maraton podporují: Skupina Volkswagen, ADS-TEC Energy, Alpitronic, CAR-connect, E.ON Drive, has·to·be gmbh, Infineon Technologies, Intercity Hotel, MOON, Steigenberger Hotels & Resorts, Tank & Rast a We Charge