News

Nová pneumatika Nokian Hakkapeliitta 10 přináší maximální přilnavost, jízdní komfort i ohleduplnost k životnímu prostředí

Nokian_Hakkapeliitta_10_SUV_41_

Nová pneumatika Nokian Hakkapeliitta 10 pro osobní vozidla a Nokian Hakkapeliitta 10 SUV pro sportovní užitková vozidla a crossovery jsou vyrobené tak, aby zajišťovaly maximální bezpečnost v situacích, ve kterých je jí nejvíce třeba. Tato vlajková řada hrotovaných zimních pneumatik poskytující bezpečnost nové generace nabízí inovativní kombinaci výjimečné přilnavosti v zimních podmínkách, jízdního komfortu a ekologičnosti. Speciálním přírůstkem v této produktové řadě je Nokian Hakkapeliitta 10 EV, verze určená pro elektrická a hybridní vozidla. Poprvé ve své historii představuje Nokian Tyres rovněž model speciálně uzpůsobený pro ruský trh: pneumatiku Nokian Hakkapeliitta 10p.

Nová hrotovaná zimní pneumatika Nokian Hakkapeliitta 10 byla vyvinuta tak, aby pohodlně a snadno zvládala náročné severské podmínky. Za výjimečnou zimní přilnavostí nové produktové řady stojí moderní systém hrotování společnosti Nokian Tyres, důkladné testování a neúnavný výzkum. Technologie dvojích hrotů zajišťuje maximální bezpečnost na ledu a sněhu: hroty ve středové části běhounu zvyšují záběr při akceleraci a brzdění, zatímco hroty na ramenou zajišťují maximální záběr při zatáčení a změně jízdních pruhů.

„Pro bezpečnost hrotované zimní pneumatiky je nejdůležitější její výkon na ledu. Změna jízdních pruhů na dálnici nebo zapojení se do rušného provozu ze zledovatělé křižovatky může být velice náročné, nemluvě o tzv. černém ledu, který je nebezpečný za všech okolností. V souladu s naší filozofií vývoje produktů zajišťuje nová pneumatika Nokian Hakkapeliitta 10 maximální bezpečnost ve všech jízdních podmínkách a zůstává pod kontrolou a spolehlivá i na hranici přilnavosti. Naším posláním je nepřetržitě vám zajišťovat bezpečnou a předvídatelnou jízdu každý zimní den,“ říká vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti Nokian Tyres Olli Seppälä.

Nová řada Nokian Hakkapeliitta 10 přichází s komplexní nabídkou přes 140 produktů, která zahrnuje rozměry od 14 do 22 palců s indexem rychlosti T (190 km/h). Většina produktů má značení XL, které zaručuje nejvyšší možnou nosnost u daného rozměru. Nová řada Nokian Hakkapeliitta 10 bude spotřebitelům k dispozici na podzim 2021. Hlavními trhy jsou severské země, Rusko a Severní Amerika.

Novou pneumatiku Nokian Hakkapeliitta 10 vyvinul celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik a vynálezce zimní pneumatiky. Nokian Tyres je držitelem více než stovky patentů týkajících se bezpečnosti v zimních podmínkách a patří mezi světové lídry v oblasti bezpečnosti a udržitelnosti. Pro Nokian Tyres spočívá závazek bezstarostné jízdy v zajištění jízdní bezpečnosti a v podnikání společensky odpovědným způsobem. Uvedení pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 10 na trh posílí pozici společnosti Nokian Tyres jako lídra na trhu v severských zemích a v Rusku a podpoří nárůst jejích cílů v Severní Americe.