Pneumatiky Letní pneumatiky

Nová pneumatika Bridgestone Turanza 6 podává bezkonkurenční výkony na mokru

GEERT_Bridgestone_Rain_Road_Tyre_v10_scape01 small

Bridgestone představuje svou novou vlajkovou loď v segmentu letních touring pneumatik, která nese označení Bridgestone Turanza 6. Nová prémiová pneumatika nabízí nejlepší výkony na mokru ve své třídě pro bezpečnou jízdu, ale současně také poskytuje vyšší úroveň trvalé udržitelnosti díky mimořádně dlouhé životnosti a vyšší hospodárnosti. Bridgestone Turanza 6 dává řidičům pocit kontroly nad vozem a jistoty při řízení v proměnlivých a nepředvídatelných podmínkách včetně deštivého počasí.

Podle testů realizovaných nezávislou organizací TÜV SÜD překonává Bridgestone Turanza 6 konkurenty v segmentu nejlepšími výkony na mokru ve své třídě. Nová pneumatika byla nejlepší při průjezdu zatáčkou a vynikající výkony předvedla i při jízdě v přímém směru. Kompletní produktová řada Bridgestone Turanza 6 také dosahuje nejlepšího hodnocení “A” v EU štítkování pro přilnavost na mokru ve své třídě.

Rozsáhlý spotřebitelský průzkum společnosti Bridgestone, zaměřený na požadavky a očekávání řidičů, ukázal, že 86 % řidičů uvádí „výkon na mokru“ jako jeden z nejdůležitějších aspektů při nákupu pneumatiky. Déšť a mokrou vozovku považují řidiči za hlavní výzvu, s níž se na silnicích setkávají. Odpovědí na očekávání řidičů je pneumatika Bridgestone Turanza 6 s nejlepšími výkony na mokru ve své třídě. Řidičům zajistí bezpečnou jízdu i v náročných podmínkách za deštivého počasí – a podporuje tak dlouhodobé úsilí společnosti Bridgestone o zvyšování bezpečnosti silničního provozu.

Nejmodernější konstrukční technologie a materiály umožňují trvale udržitelné výkony

Bezpečnost není jedinou oblastí, v níž nová pneumatika Bridgestone Turanza 6 vyniká. Nejnovější prémiová pneumatika Bridgestone nabízí také mimořádně dlouhou životnost, která je o 22 % delší v porovnání s předchozí pneumatikou Turanza T005, jež i nadále vítězí v produktových testech. Bridgestone Turanza 6 umožňuje rovněž hospodárnější jízdu s nižší spotřebou paliva, resp. s prodlouženým dojezdem na jedno nabití sady akumulátorů (v závislosti na druhu vozidla). Oproti předchůdci došlo ke snížení valivého odporu o 4 %. Vybrané rozměry obdržely navíc ve své třídě nejlepší hodnocení A na informačním štítku EU v kategorii valivého odporu. K tomu přispívá nově zavedená aerodynamická ochrana ráfku, která snižuje za jízdy aerodynamický odpor vzduchu způsobovaný pneumatikou.

Přečtěte si také:   Pirelli představuje nejsportovnější pneumatiku semi-slick pro silniční vozy. Jako první ji dostalo Pagani Utopia

Pneumatika Bridgestone Turanza 6 je výsledkem mnoha průkopnických technologií, mezi něž patří různé inovace v uspořádání dezénu, složení směsi a konstrukci pneumatiky, které umocňují její potenciál z hlediska provozních vlastností. Příkladem jsou nejmodernější a trvale udržitelné technologie TECHSYN a ENLITEN, jež poskytují nejlepší provozní vlastnosti ve své třídě ve spojení s výrazným pokrokem v oblasti trvalé udržitelnosti v porovnání s předchozími generacemi. Obě technologie jsou vůbec poprvé použity u pneumatiky Bridgestone pro trh náhradní spotřeby.


TIP: Vyhledejte si pneumatiky Bridgestone Turanza 6 za nejlepší cenu!


Bridgestone jako společnost poskytující trvale udržitelná řešení nepřetržitě optimalizuje efektivitu a trvalou udržitelnost svých procesů v oblasti výzkumu a vývoje. Bridgestone například vyvinul novou pneumatiku Bridgestone Turanza 6 pomocí průkopnické technologie virtuálního vývoje pneumatik. Ta umožňuje vytvořit a testovat digitální verzi vyvíjené pneumatiky. Bridgestone tak může předpovídat provozní vlastnosti pneumatiky v různých podmínkách ještě dřív, než vyrobí fyzické prototypy. Tento trvale udržitelný přístup vede ve vývojové fázi k úspoře 21 % surovin a emisí CO2. Venkovní testování se navíc zkrátilo o 60 000 kilometrů, čímž se emise CO2 snížily o 7,7 tuny.

Konstrukce vhodná pro elektromobily

Nová pneumatika Bridgestone Turanza 6 je díky využití nejmodernějších technologií, například ENLITEN, také perfektně připravena pro hybridně a elektricky poháněné vozy, jejichž provozní vlastnosti pomůže optimalizovat. Nízký valivý odpor prodlouží dojezd na jedno nabití sady akumulátorů a zbaví řidiče obav z krátkého dojezdu. Vynikající ovladatelnost vyřeší specifické problémy s jízdními vlastnostmi elektromobilů. Vyšší odolnost vůči opotřebení eliminuje zkrácení životnosti v důsledku větší hmotnosti a vyššího točivého momentu. Nižší hlučnost přispívá ke komfortu řidiče, a to zejména v elektromobilech s téměř nehlučným pohonem. Bridgestone Turanza 6 má v porovnání s předchůdcem o 2 dB nižší vnější hlučnost za jízdy.

Přečtěte si také:   Matador uvádí zcela novou letní pneumatiku Hectorra 5

Trvale udržitelná řešení pro trvale udržitelnou budoucnost

Emilio Tiberio, provozní a technický ředitel společnosti Bridgestone EMIA, u příležitosti představení pneumatiky Bridgestone Turanza 6 řekl: „S velkou radostí představujeme naši nejnovější pneumatiku Bridgestone Turanza 6. Tohoto lídra ve své třídě jsme vyvinuli pomocí průkopnických technologií, abychom našim zákazníkům dodali bezpečnou, trvale udržitelnou a hospodárnou pneumatiku, která poskytuje spolehlivé výkony ve chvílích, kdy jsou nejvíc zapotřebí. Mimořádně hrdí jsme na provozní vlastnosti pneumatiky Bridgestone Turanza 6 za deštivého počasí. Řidiči mají díky tomu pocit maximální kontroly nad vozem a jistoty při řízení i v nejnáročnějších podmínkách a nejdeštivějším počasí.“

Pneumatika Bridgestone Turanza 6, vyvinutá a vyráběná v Evropě, bude na evropských trzích k dispozici od ledna 2023. Široký sortiment produktové řady letních pneumatik pro trh náhradní spotřeby zahrnuje 136 rozměrů pro 16“ až 22“ kola a je určen pro osobní vozy a silniční SUV. Nabídka se tak rozroste o 34 nových rozměrů se zaměřením na segment kol s velkým průměrem ráfku.

Bridgestone v nadcházejících měsících představí několik partnerství s předními výrobci osobních automobilů, kteří si pro originální výbavu svých nových modelů vybrali pneumatiky Bridgestone Turanza 6 se specifickou konstrukcí.

Přečtěte si také:   Falken e. ZIEX je pneumatika určená přímo pro elektromobily

Bridgestone Turanza 6 poskytuje významné výhody v souladu s iniciativou Bridgestone E8 Commitment, a to v oblastech Energy (energie), Efficiency (hospodárnost), Ecology (ekologie), Economy (ekonomika) a Ease (snadnost). Široce pojatá, globální korporátní iniciativa „Bridgestone E8 Commitment“ jasně definuje hodnoty, které Bridgestone poskytuje lidské společnosti, zákazníkům a budoucím generacím v osmi zájmových oblastech.