Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Nová pneumatika Bridgestone Ecopia H002 sníží vozovým parkům celkové náklady

Bridgestone-Ecopia-H002

Bridgestone představuje nejnovější generaci hospodárných pneumatik Ecopia. Nové pneumatiky Ecopia H002 s inovativním konceptem dezénu a nově vyvinutou technologií směsi umožňuje vozovým parkům pro dálkovou dopravu snižovat celkové náklady nejvyšší hospodárností ve své třídě – a to bez kompromisů v oblasti životnosti.i Také dosahují vynikajících provozních vlastností na mokru a umožňují celoroční provoz, protože splňují evropskou legislativu pro zimní pneumatiky.

Nejlepší ve své třídě, ve všech verzích

Palivo je s 30% podílem na celkových nákladech zdaleka největší položkou provozních nákladů vozových parků pro dálkovou dopravu. A nejen to. Odvětví nákladní dopravy v současnosti čelí také stále přísnějším legislativním požadavkům EU na množství emisí CO2 a významnou roli hraje i bezpečnost silničního provozu, zejména za špatných povětrnostních podmínek. Nejnovější generace pneumatik Ecopia je odpovědí na tyto výzvy každodenního provozu.

Nová pneumatika Ecopia H002, ať se jedná o vodící nebo záběrové pneumatiky či pneumatiky pro návěsy a přívěsy, dosahuje ve všech uvedených verzích nejnižší spotřeby paliva ve své třídě, což potvrzuje hodnocení A na informačním štítku EU. Použitím nových pneumatik Ecopia na všech nápravách tažných i přípojných vozidel by mohl průměrný vozový park pro dálkovou dopravu ušetřit více než 200 000 eur ročně v oblasti nákladů na palivo a snížit emise CO2 o 546 tun ročně.

Nejnovější generace pneumatik Ecopia kromě přínosů v oblasti hospodárnosti také přispívá k bezpečné jízdě nákladních vozidel ve velmi náročných povětrnostních podmínkách a na mokrém povrchu vozovky. Pneumatiky nabízejí nejlepší trakci na mokru ve své třídě, která překonává všechny konkurenty, což svými testy prokázala organizace TÜV SÜD. Nová pneumatika Ecopia obdržela ve verzích pro všechny nápravy tažných i přípojných vozidel rovněž vynikající hodnocení adheze na mokru B na informačním štítku EU.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

Nová generace pneumatik Ecopia je však připravena nejen na deštivé počasí, ale i na zimní období, protože je jedinou pneumatikou ve verzích pro všechny nápravy tažných i přípojných vozidel pro dálkovou dopravu s označeními 3PMSF a M+S. Nová řada pneumatik Ecopia splňuje tedy veškeré legislativní požadavky na zimní provoz v celé Evropě. Pro provozovatele vozových parků to znamená vyšší praktičnost a pocit jistoty po celý rok.

Nová generace pneumatik Ecopia obdržela za svou kvalitu a bezpečnost také certifikaci „Tyre Test Mark“ od společnosti TÜV SÜD, a to pro vodicí pneumatiky, záběrové pneumatiky i pneumatiky pro návěsy a přívěsy.

Komplexní přístup společnosti Bridgestone ke snižování spotřeby paliva

Nová pneumatika Ecopia H002 bude uvedena na trh v září 2018 s rozměrem 315/70 R 22,5 (vodicí/záběrová), resp. 385/55 R 22,5 (návěsy/přívěsy). Další čtyři produkty budou k dispozici do konce roku 2018. Produktová řada bude v roce 2019 doplněna také o pneumatiky s profilovým číslem 60, aby pokrývala všechny důležité rozměry pneumatik pro dálkovou dopravu.

Nová řada pneumatik Ecopia je nejnovějším plodem komplexního přístupu společnosti Bridgestone k maximalizaci hospodárnosti fleetových zákazníků. Ecopia H002 umožňuje ve spojení s řadou hospodárných protektorů Bandag FuelTech, systémem Tirematics pro sledování stavu pneumatik a komplexními službami Total Tyre Care pro správu pneumatik ve vozových parcích snižovat provozní náklady při zajištění maximální bezpečnosti.

Paolo Ferrari, generální ředitel a prezident společnosti Bridgestone EMEA, k tomu řekl: „Ve společnosti Bridgestone lépe chápeme potřeby vozových parků než kdokoli jiný díky našemu přístupu se silnou orientací na zákazníky, výzkumům, rozsáhlé a neustále rozšiřované servisní síti a zkušenostem s našimi systémy ‚Total Tyre Care‘ pro správu pneumatik. V atmosféře rychlých změn požaduje stále více vozových parků hospodárnost, trvalou udržitelnost, bezpečnost a praktičnost ve spojení s uživatelským komfortem. Nové pneumatiky Ecopia H002, vyvinuté a důkladně prověřené během více než 14 milionů testovacích kilometrů ve spolupráci s klíčovými fleetovými zákazníky po celé Evropě, umožní našim zákazníkům dosáhnout všech čtyř cílů snížením provozních nákladů, emisí CO2 a poskytováním konzistentních provozních vlastností po celý rok.“

Navštivte expozici značky Bridgestone (hala 16, stánek C01), zde najdete více informací o nové generaci pneumatik Ecopia a dalších průkopnických řešeních pro podporu mobility, technologiích a produktech společnosti Bridgestone.