Pneumatiky Letní pneumatiky

Nová pneumatika Bridgestone Duravis Van pro rozvážkovou dopravu. Klade důraz na hospodárnost

Bridgestone Duravis Van

Bridgestone představil pneumatiku Bridgestone Duravis Van. Nová prémiová letní pneumatika pro lehké užitkové vozy poskytuje v podmínkách každodenního provozu maximální hospodárnost. Bridgestone Duravis Van pro regionální rozvážkovou dopravu a doručování zásilek na posledním úseku logistického řetězce minimalizuje prostoje a přispívá ke snižování celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Díky tomu je ideální pneumatikou pro profesionály, kteří chtějí optimalizovat správu pneumatik a upřednostňují bezpečnost a spolehlivost.

Pneumatika Bridgestone Duravis Van, koncipovaná i pro elektromobily, byla vyvinuta s ohledem na uspokojení požadavků zákazníků a zvýšení efektivity jejich podnikání. Podle testů, které uskutečnila nezávislá organizace TÜV SÜD, nabízí nová pneumatika Bridgestone Duravis Van nejdelší životnost ve své třídě1 a v rámci své kategorie nejlepší výkony při brzdění na suchu i mokru2. Pneumatika Bridgestone Duravis Van také obdržela na informačním štítku EU nejvyšší hodnocení adheze na mokru. Pro řidiče to je záruka bezpečné jízdy dokonce i v náročných podmínkách intenzivního deště.

V porovnání s předchůdcem, pneumatikou Duravis R660, snižuje Bridgestone Duravis Van valivý odpor o 21 %3 a ve většině rozměrů má podle informačního štítku EU valivý odpor úrovně B. To znamená větší provozní hospodárnost3, která firmám přinese úspory paliva nebo delší dojezd na jedno nabití sady akumulátorů.

Přečtěte si také:   Goodyear rozšiřuje portfolio pneumatik Cargo pro lehká užitková vozidla

Vynikající provozní vlastnosti díky nejmodernějším technologiím

Nová pneumatika Bridgestone Duravis Van je výsledkem mnoha průkopnických technologií včetně inovativní a trvale udržitelné technologie ENLITEN. Tento soubor technologií zajišťuje pneumatice nejlepší provozní vlastnosti ve své třídě a současně přináší výhody v oblasti trvalé udržitelnosti díky nejdelší životnosti ve své třídě1 a vyšší provozní hospodárnosti.

Bridgestone Duravis Van představuje různé inovace včetně nového symetrického dezénu, optimalizovaných drážek na okrajích běhounu, nové konstrukce lamel a celkového rozložení drážek. Další předností je nová, vylepšená technologie styčné plochy, která umocňuje potenciál pneumatiky v oblasti provozních vlastností. Inovativní proces mísení zlepšuje kontrolu nad chemickými reakcemi a umožňuje vyvážit zesílení pneumatiky s jejím valivým odporem.

Continental VanContact Ultra: Nová letní van pneumatika s dlouhou životností a robustním designem

Nová pneumatika Bridgestone Duravis Van je ideální volbou jak pro vozidla poháněná spalovacími motory, tak pro elektromobily, a pomáhá optimalizovat jejich provozní vlastnosti. Konkrétně řidiči elektromobilů ocení vyšší odolnost pneumatiky Bridgestone Duravis Van vůči opotřebení vzhledem k vyšší hmotnosti a většímu točivému momentu elektricky poháněných vozidel, zatímco její nízký valivý odpor prodlužuje dojezd na jedno nabití. V porovnání se svým předchůdcem má pneumatika Bridgestone Duravis Van také nižší hlučnost, což zvyšuje komfort řidičů elektromobilů vybavených téměř nehlučnými systémy pohonu – snížení vnější hlučnosti za jízdy o 2 dB3 přineslo hodnocení A na informačním štítku EU.

Zaměření na trvale udržitelná řešení

Steven De Bock, viceprezident divize pneumatik pro náhradní spotřebu a originální výbavu ve společnosti Bridgestone EMIA, o pneumatice Duravis Van řekl: „Vozové parky dnes čelí několika náročným výzvám. Musí snižovat své celkové náklady na vlastnictví, optimalizovat provozní činnosti, snižovat emise CO2 a překonávat logistické výzvy v modelu doručování zásilek na posledním úseku logistického řetězce. Nová pneumatika Bridgestone Duravis Van je odpovědí na všechny uvedené problémy – přináší řadu benefitů vozidlům jak se spalovacími motory, tak i s elektrickým pohonem, je přínosem pro trvalou udržitelnost, snižuje celkové náklady na vlastnictví a hladce propojuje přepravu těžkých nákladů s doručováním zásilek na posledním úseku logistického řetězce. Je to pneumatika, která firmy připraví na podávání pracovních výkonů.“

Bridgestone jako společnost nabízející trvale udržitelná řešení neustále rozvíjí své výzkumné a vývojové procesy s cílem zvyšovat hospodárnost a trvalou udržitelnost. Bridgestone vyvíjel pneumatiku Duravis Van průkopnickou technologií virtuálního vývoje pneumatik. Ta umožňuje vytvořit digitální verzi vyvíjené pneumatiky a testovat ji. Bridgestone tak může predikovat provozní vlastnosti pneumatiky v různých podmínkách ještě dřív, než vyrobí fyzické prototypy. Tento trvale udržitelný přístup ve fázi vývoje vedl k úspoře 38 % surovin a emisí CO2, a současně zkrátil venkovní testování o 20 000 kilometrů, čímž se emise CO2 snížily o 4,2 tuny.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

Uvedené inovace jsou součástí vize značky Bridgestone poskytovat zákazníkům a společnosti přidanou hodnotu jako společnost nabízející trvale udržitelná řešení. Za tímto úsilím stojí široce pojatá, globální korporátní iniciativa Bridgestone E8 Commitment, jež jasně definuje hodnotu, kterou bude společnost poskytovat společnosti, zákazníkům a budoucím generacím v osmi oblastech. Pneumatika Bridgestone Duravis Van konkrétně poskytuje významné výhody v oblastech Energy (energie), Efficiency (hospodárnost), Ecology (ekologie), Ease (snadnost) a Economy (ekonomika).

Pneumatika Bridgestone Duravis Van, vyvinutá v evropském výzkumném a vývojovém centru Bridgestone, bude nabízena od ledna 2023 v 26 rozměrech.