Pneumatiky Zimní pneumatiky

Nokian WR Snowproof: zimní pneumatika, která se hodí na ujetý i rozbředlý sníh

2019-Nokian_WR_Snowproof_ (1)

Nová Nokian WR Snowproof je bezpečná a spolehlivá zimní pneumatika vyvinutá speciálně pro středoevropské řidiče. Nejvýznamnější vlastností této zimní pneumatiky je její výjimečná bezpečnost v zimních podmínkách, která řidičům zaručuje bezstarostnou jízdu i při nečekaných sněhových srážkách a změnách jízdních pruhů na rozbředlém sněhu.

Pro celou Evropu jsou v těchto dnech typické náhlé změny zimního počasí. Nokian WR Snowproof je nová prémiová zimní pneumatika vyvinutá tak, aby zaručovala vyspělou bezpečnost v proměnlivých zimních podmínkách. Bez ohledu na to, zda řídíte v městském provozu, na vysokorychlostní dálnici nebo na malebných horských silnicích, vám tato pneumatika zajišťuje kombinaci prvotřídní přilnavosti a zároveň předvídatelných i vyvážených jízdních reakcí a splňuje tak potřeby řidičů ve středoevropských zimních podmínkách.

Podle průzkumu společnosti Nokian Tyres téměř 60 % středoevropských řidičů považuje kvalitní zimní pneumatiky za nejdůležitější vybavení vozidla pro bezpečnost v zimních měsících. Pro téměř 70 % respondentů představuje nejdůležitější vlastnost pneumatik v zimních podmínkách jejich přilnavost a ovladatelnost, dalšími nejvýznamnějšími vlastnostmi jsou pak podle nich bezpečnost v extrémních situacích, jako jsou zasněžené vozovky, a přilnavost pneumatiky na rozbředlém sněhu.

Alpine Sense Grip – Vynikající zimní přilnavost, spolehlivá ovladatelnost

Nová pneumatika Nokian WR Snowproof zajišťuje vynikající zimní přilnavost na sněhu, sněhové břečce a mokru. Tuto vlastnost řidiči od pneumatiky nejen očekávají, ale často ji skutečně potřebují. Spolehlivá přilnavost je založena na novém konceptu Alpine Sense Grip. Jedinečná směs pryže Alpine Grip umožňuje, aby pneumatika fungovala v širokém rozpětí teplot, od mírných po chladné zimní podmínky. U této ekologické prémiové pneumatiky má každý dezénový blok a lamela svou specifickou roli a zajišťují tak bezpečnou a pohodlnou jízdu. Pneumatika je snadno a přesně ovladatelná i v překvapivých jízdních podmínkách. Pneumatika Nokian WR Snowproof má velice nízký valivý odpor, který se promítá do nižší spotřeby paliva a tím i do menšího množství emisí.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

„Zatáčení na rozbředlém sněhu nebo prudké změny jízdního pruhu, například při vyhýbání se divoké zvěři, představují pro řidiče velkou výzvu. V souladu s filozofií vývoje našich produktů funguje nová pneumatika Nokian WR Snowproof jako bezpečnostní pás tím, že zvyšuje na maximum bezpečnost v extrémních podmínkách. Zůstává pod kontrolou a spolehlivá i na hranicích přilnavosti. Náš koncept Alpine Sense Grip umožňuje této zimní pneumatice uzpůsobit se proměnlivému počasí a zajistit přilnavost a kontrolu nad řízením i v nejextrémnějších jízdních situacích ještě předtím, než jsou aktivovány elektronické bezpečnostní systémy vozidla,“ říká Marko Rantonen, manažer vývoje produktů Nokian Tyres.

Komplexní řada prémiových pneumatik od podzimu 2019

Nová pneumatika je k dispozici v rychlostních kategoriích Q (160 km/h), T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a široký výběr rozměrů pokrývá 55 produktů s rozměry od 14 do 20 palců. Nová pneumatika Nokian WR Snowproof bude dostupná pro zákazníky od podzimu 2019. Komplexní řada zimních pneumatik Nokian Tyres pro osobní vozidla zahrnuje rovněž pneumatiku Nokian WR D4 a Nokian WR A4. Rozsáhlá řada pneumatik pro modely moderních osobních vozidel zahrnuje téměř 150 rozměrů.

Pneumatiku Nokian WR Snowproof vyvinula společnost Nokian Tyres, celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik a vynálezce zimní pneumatiky. Společnost vlastní více než stovku patentů z hlediska zimní bezpečnosti a je světovým lídrem v oblasti bezpečnosti a udržitelnosti.

Nokian WR Snowproof – Bezstarostná jízda na zimních silnicích

  • Prvotřídní přilnavost na mokrých a zasněžených silnicích a silnicích pokrytých rozbředlým sněhem
  • Předvídatelné a vyvážené jízdní reakce
  • Nízký valivý odpor šetří palivo a chrání životní prostředí