Magazín

Nokian Tyres reviduje střednědobou strategii růstu na čisté tržby ve výši 2 miliard eur – aktualizované finanční a nefinanční cíle

nokian-tyres-tovarna

„Naše rozsáhlá investiční fáze je dokončena a máme dobrou pozici pro organický růst a silnou výkonnost. Díky naší výrobní kapacitě, oceňované značce a týmu světové třídy jsme nyní připraveni udělat ambiciózní skok vpřed a stát se společností s tržbami 2 miliardy eur. Budeme pokračovat ve zvyšování provozní a obchodní výkonnosti, což spolu s rostoucími trhy posune naši společnost v příštích letech na další úroveň,“ říká Jukka Moisio, prezident a generální ředitel společnosti Nokian Tyres.

Růst budou podporovat nové produkty a chytré Go-To-Market strategie

Očekává se, že globální trh s pneumatikami bude do roku 2024 růst přibližně o 5 % ročně (zdroj: LMC Tyre & Rubber). Střednědobým cílem společnosti Nokian Tyres je překročit růst trhu a dosáhnout čistých tržeb ve výši 2 miliard eur. Makrotrendy, jako je rostoucí počet nových modelů automobilů, rostoucí podíl SUV a CUV vozů a zmírňování klimatických změn, zvyšují poptávku po inovativních pneumatikách vyráběných udržitelným způsobem.

Střednědobá strategie růstu staví na konkurenční síle Nokian Tyres, včetně vysoce kvalitních produktů a prémiové značky, efektivního dodavatelského řetězce, vedoucí pozice z hlediska udržitelnosti a silného týmu Nokian Tyres. V letech 2020–2021 uvedla společnost na trh rekordní počet nových produktů a bude pokračovat v urychlování inovací, aby ještě více posílila svoji konkurenceschopnost a jedinečné postavení v segmentu prémiových pneumatik. Tato rozšiřující se nabídka produktů spolu s chytřejšími Go-To-Market strategiemi a zlepšováním obchodních schopností povede k maximálnímu růstu. Posílení firmy Nokian Tyres v regionech bude klíčovým prvkem v užší spolupráci se zákazníky. Větší ziskovost bude založena na rostoucích objemech a provozní efektivitě.

Nové nefinanční cíle nastavují vyšší laťku

Společnost Nokian Tyres nastavila jakožto průkopník v oblasti udržitelnosti ještě vyšší laťku přijetím nových ambiciózních nefinančních cílů a jejich začleněním do klíčových činností.

Nefinanční cíle se zaměřují na uvedení nových ekologických a bezpečnostních inovací u produktů, snížení emisí CO2 v souladu s iniciativou Science Based Targets, další vylepšení bezpečnosti na pracovišti a sledování udržitelnosti dodavatelů.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres představuje symbol ELECTRIC FIT, který pomáhá řidičům elektromobilů najít vhodné pneumatiky pro jejich vozy

Nokian Tyres například:

  • Do roku 2030 zvýší podíl recyklovaných nebo obnovitelných surovin v pneumatikách na 50 %.
  • V letech 2018–2030 sníží emise CO2 ze surovin i pneumatik o 25 %.
  • Ročně sníží počet pracovních úrazů (LTIF) o 20 %.
  • Do roku 2025 audit udržitelnosti 100 % u kritických aktivních dodavatelů.
  • Všechny nefinanční cíle je možné nalézt na https://www.nokiantyres.com/company/sustainability/environment/our-targets-and-achievements/.

Společnost Nokian Tyres byla první v odvětví pneumatik, která získala oficiální schválení svých cílů v oblasti klimatu od iniciativy Science Based Targets (SBT) a je zařazena do Dow Jonesova indexu udržitelnosti již čtvrtým rokem po sobě, díky čemuž se řadí mezi nejudržitelnější veřejně obchodované společnosti na světě.

Společně s revidovanou strategií růstu definovala společnost Nokian Tyres svůj účel: posílit svět k chytřejší jízdě. Společnost již několik desetiletí chrání životy lidí a je odhodlána pokračovat v tomto úsilí pomocí bezpečnějšího, chytřejšího a udržitelnějšího řízení.