Pneumatiky Zimní pneumatiky

Nokian je na zimní sezónu připraven, nabízí tři nové pneumatiky WR SUV 4, Hakkapeliitta R3 a R3 SUV

Extrémní a rychle se střídající změny zimního počasí jsou v současnosti typické pro celou Evropu. Stále častěji se vyskytuje silný déšť, zvyšující výskyt nebezpečné sněhové břečky, stejně jako je běžná i jízda po suché vozovce.

Během prvních měsíců roku 2018 představil Nokian Tyres, celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik, tři nové pneumatiky, které doplňují jeho řadu vysoce kvalitních zimních pneumatik. Jedná se o pneumatiku Nokian WR SUV 4, vyvinutou speciálně pro evropské povětrnostní podmínky, a severské nehrotované pneumatiky Nokian Hakkapeliitta R3 a R3 SUV.

Nová zimní pneumatika Nokian WR SUV 4 byla vyvinuta speciálně pro středoevropské řidiče SUV vozů tak, aby zajišťovala nejlepší možné výkony na sněhu, sněhové břečce a v silném dešti. Ať již se pohybujete po rychlé dálnici, v rušném městském provozu nebo po malebných alpských silnicích, reakce na pokyny řízení jsou přesné a předvídatelné jak na kluzkém, tak na hladkém povrchu. Tato prémiová pneumatika nabízí ideální kombinaci výkonů na sněhu, ovladatelnosti na mokru i suchu a zároveň skvělé odolnosti vůči vzniku aquaplaningu.

„Univerzální zimní vlastnosti, vynikající ovladatelnost a specifická SUV stavba dělají z Nokian WR SUV 4 pneumatiku optimální do středoevropské zimy,“ vysvětluje Martin Dražík, produktový manažer ve společnosti Nokian Tyres.

Pneumatika Nokian WR SUV 4 získala výkonnostní značku od nezávislé zkušební organizace TÜV SÜD, která prokazuje, že testovaná pneumatika je z hlediska kvality a výkonnosti porovnatelná s prémiovými konkurenty. V porovnání s pěti prémiovými konkurenty vynikala pneumatika Nokian WR SUV 4 v boční přilnavosti na sněhu a v brzdných vlastnostech na sněhu i ledu.

Tato prémiová zimní pneumatika byla rovněž ohodnocena jako nejlepší pneumatika v testu uskutečněném oblíbeným německým časopisem OffRoad (číslo 10/2018). Časopis oceňoval především výkony pneumatiky na sněhu a na ledu. Podle časopisu, který testoval pneumatiky s rozměrem 235/60 R18, byla Nokian WR SUV 4 jedinou pneumatikou, která prokazovala celkové výsledky na konstantně dobré úrovni, a to ve všech podmínkách. Pneumatika má nejlepší brzdné vlastnosti a záběr na sněhu a zároveň prokazuje vylepšené jízdní vlastnosti v letních podmínkách.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres oznamuje vývojové projektové partnerství, jehož cílem je výroba ještě udržitelnějších pneumatik

Díky robustní a odolné stavbě a zesíleným bočnicím je pneumatika stabilní a zvládá veškeré nárazy, ke kterým může při jízdě dojít. Nová pneumatika Nokian WR SUV 4 je dostupná v rychlostních kategoriích H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a její komplexní řada zahrnuje 57 produktů od 16 do 21 palců.

Nokian WR SUV 4

Hlavní inovace:

• Climate Grip Concept: Výjimečná ovladatelnost na mokru, sněhu a sněhové břečce. Směrový dezén zajišťuje jízdní stabilitu a bezpečnost díky vysoké odolnosti vůči aquaplaningu na vodě a rozbředlém sněhu. Speciálně vyvinuté lamely zpevňují pneumatiku a zlepšují tak její ovladatelnost na mokrých a suchých vozovkách. Tuhá zimní SUV směs pryže spolehlivě reaguje na teplotní výkyvy v proměnlivých zimních podmínkách.
• Sněhové drápy zajišťují maximální přilnavost na sněhu. Zarývají se plnou silou do měkkého sněhu či jiného měkkého terénu. Tato inovace zvyšuje přilnavost pneumatiky na sněhu a zpřesňuje její reakce při zatáčení a změnách směru jízdy.
• Leštěné drážky. Elegance ve službách funkčnosti: rozbředlý sníh a voda jsou snadno a efektivně odváděny pryč leštěnými hlavními drážkami.
• Technologie aramidových bočnic. Extrémní odolnost. Extrémně silná aramidová vlákna zpevňují bočnice pneumatiky a poskytují jim tak větší odolnost a ochranu v náročných jízdních podmínkách. Díky vláknu je pneumatika odolnější vůči průpichům a průrazům, které by ji jinak mohly snadno poškodit.

Nokian Hakkapeliitta, pneumatika určená speciálně pro náročné zimní podmínky, je oblíbenou značkou zimních pneumatik v severských zemích, Rusku a Severní Americe. Nicméně její nehrotované nové verze Nokian Hakkapeliitta R3 SUV a Nokian Hakkapeliitta R3 představují skvělou volbu pro evropské řidiče, kteří žijí v alpských či horských oblastech s dlouhými zimami se sněhem.

Nokian Hakkapeliitta R3 SUV, určená pro vysokovýkonná SUV, je silná a výkonná. Díky nekompromisní přilnavosti a snadné ovladatelnosti v zimních podmínkách přináší požitek z jízdy jak na rušných městských silnicích, tak na štěrkových cestách. Robustní stavba a aramidem zesílené bočnice této nové pneumatiky poskytují maximální odolnost a ochranu před průpichy a průrazy a umožňují vám tak bezpečně dojet do cíle vaší cesty.

Přečtěte si také:   Vítězem inovativní výzvy společnosti Nokian Tyres hledající udržitelná řešení se stala pryž z obnovitelného zdroje, ze zbytků březové kůry

Nokian Hakkapeliitta R3 SUV je k dispozici v 67 rozměrech, od 16 do 21 palců. Většina rozměrů má značení XL pro maximální možnou nosnost. Nová pneumatika Hakkapeliitta R3 SUV je vynikající volbou pro hybridní a elektrické vozy, včetně Volva XC90, BMW X5, Mercedes-Benz GLC 350 e a Tesly Model X.

Nehrotovanou zimní pneumatiku Nokian Hakkapeliitta R3 si často vybírají řidiči, kteří oceňují bezpečnost, jedinečný jízdní komfort a ekologičtější jízdu.