Magazín

Nexen založil nadační fond na ochranu životního prostředí

Nexen založil nadační fond na ochranu životního prostředí

Světový výrobce pneumatik Nexen Tire Europe založil nadační fond, který podpoří projekty přispívající k ochraně a zlepšení životního prostředí na Žatecku a jeho okolí. Finanční podporu tak mohou získat projekty realizované na území do 40 km od města Žatec. Nexen bude do fondu přispívat 1 milion korun ročně.

Závod Nexenu na průmyslové zóně Triangle se nachází jen 6 kilometrů od města Žatec a je proto pochopitelné, že fond bude podporovat ochranu přírody zejména v jeho okolí. Jako jeden z největších zaměstnavatelů v Ústeckém kraji však chce podpořit i širší území ve vzdálenosti do čtyřiceti kilometrů od Žatce. Podporu tak mohou získat projekty realizované například v Klášterci nad Ohří, Bílině, Mostu nebo Litvínově.

„V Nexenu vnímáme otázku životního prostředí velmi citlivě. Při stavbě naší továrny jsme dbali na nejvyšší ekologické standardy a stejný přístup chceme prosazovat i prostřednictvím našeho nadačního fondu. Chceme být odpovědní vůči přírodě v našem okolí a chránit dědictví, které pod tíhou života moderní civilizace může být nevyhnutelně ztraceno,“ vysvětlil rozhodnutí firmy založit nadační fond jednatel Eung Young Lee.

Přečtěte si také:   Hankook představuje video ke svým novým pneumatikám iOn. Hlavní hvězdou kampaně „Bad Day“ je jelen

Nadační fond Nexen podpoří individuální projekty a aktivity v oblasti ochrany a zlepšení kvality všech složek životního prostředí. Vítané jsou projekty, které prokáží podporu péče o volně žijící živočichy, planě rostoucí rostliny, přírodní stanoviště, biotopy, krajinné celky i významné krajinné prvky. Pozornost se rovněž zaměří na rozvoj environmentální výchovy, zejména dětí a mládeže.
Žádat o podporu mohou fyzické i právnické osoby se sídlem na území ČR i obce. Žádosti je možné přihlašovat do konce roku 2020 a podrobnosti najdou žadatelé na webových stránkách firmy www.nexentire.com/cz/company/csr/. Další výzva bude zveřejněna v lednu následujícího roku.

Závod Nexen Tire Europe spustil provoz v srpnu loňského roku. Jde o první závod společnosti na evropském kontinentě, tři další jsou v Asii. Žatecká továrna patří mezi nejmodernější továrny na výrobu pneumatik na světě a zaměstnává přes 850 zaměstnanců.