News

Nexen N’blue 4 Season vítězem v testu celoročních pneumatik 175/65 R14

ADAC SRT_EPG Italy 2017

Celoroční pneumatiky N’blue 4 Season společnosti Nexen Tire zvítězily v testu německého autoklubu ADAC. Prestižní německý autoklub ji v konkurenci deseti dalších produktů renomovaných výrobců prohlásil za nejlepší. Vzhledem k rostoucímu trhu v tomto segmentu jde o významný úspěch jihokorejského producenta, který v současnosti staví výrobní závod v žatecké průmyslové zóně.

Německý ADAC, jeden z předních evropských autoklubů, testoval celosezónní pneumatiky, které jsou mezi motoristy stále populárnější. Pneumatiky byly srovnávány nejen mezi sebou, autoři testu je zároveň porovnali se specializovanými plášti určenými pro letní a zimní podmínky. Dlouhodobý test probíhal v létě, na podzim i v zimě, aby byly nasimulovány všechny podmínky, ve kterých musí celoroční plášť obstát. Od sucha, přes déšť až po sníh a led. ADAC dále posuzoval stabilitu v zatáčkách, opotřebení běhounu a úsporu paliva. Na základě těchto parametrů si nejlépe vedla pneumatika N’blue 4 Season společnosti Nexen Tire, která byla společností ADAC ohodnocena jako “doporučená” s jednoznačně nejlepším výsledkem ze všech testovaných vzorků.

Nexen-N_blue_4season

N’blue 4 Season 175/65 R14T vynikla ve všech testovaných oblastech, ať již šlo o zimní, podzimní či letní podmínky. Excelentních výsledků pak dosáhla především v jízdě na mokru a na ledu. “Vzhledem k rostoucímu významu trhu s celoročními pneumatikami jsme extrémně hrdí na výsledky testů, neboť potvrzují úsilí naší společnosti vyrábět vysoce výkonné pneumatiky,“ řekl Travis Kang, generální ředitel společnosti Nexen Tire. “Naše pneumatiky jsou na evropském trhu uznávány pro svou vynikající kvalitu. I nadále budeme posilovat konkurenceschopnost našich výrobků v regionu i po celém světě.“

Celý test najdete ZDE.