Pneumatiky Motocyklové pneu

Motokrosová pneumatika Bridgestone Battlecross X31 umožní jezdcům přidat plyn i v náročném terénu

Bridgestone, globální lídr v oblasti pneumatik a gumárenských produktů, který poskytuje řešení pro bezpečnou a trvale udržitelnou mobilitu, dnes představil svou nejnovější motokrosovou pneumatiku s označením Bridgestone Battlecross X31. Pneumatika, vyvinutá a zkonstruovaná pomocí nejmodernějších technologií Bridgestone, zvyšuje rychlost a poskytuje jezdcům ohromující trakci a adhezi, vyšší úroveň stability a širší rozsah optimálních provozních podmínek.

Nová pneumatika Bridgestone Battlecross X31 používá technologii Bridgestone Castle Block u bloků v ramenní oblasti přední pneumatiky a u všech bloků zadní pneumatiky. Její doplňkové konvexní bloky, vyčnívající z konvenčních bloků, optimalizují trakci díky maximálnímu hranovému efektu. Technologie Castle Block navíc zintenzivňuje tlak na styčnou plochu. Výsledkem jsou kromě pocitu jistoty na kluzkém povrchu a vyšší úrovně adheze také konzistentní provozní vlastnosti při častých změnách povrchu. Maximální hranový efekt zvyšuje adhezi při průjezdu zatáčkou a trakci v různých druzích terénu.

Přečtěte si také:   Nové Lamborghini Revuelto dostalo speciální vysoce výkonné pneumatiky Bridgestone

Trakci pneumatiky Bridgestone Battlecross X31 zlepšuje také nový dezén běhounu s asymetricky uspořádanými bloky na zadní pneumatice. Menší podíl bloků na styčné ploše rozšiřuje rozsah optimálních provozních podmínek. Nově definovanými rozměry a optimalizovaným rozmístěním speciálních hran mezi bloky dezénu se zvětšila styčná plocha, zlepšila se charakteristika záběru pneumatiky na sypkém povrchu a zvýšila se adheze a trakce. Výsledná nižší tuhost běhounu navíc přispívá k vyšší stabilitě. Dalším novým prvkem jsou chladicí žebra na bočnici pneumatiky Bridgestone Battlecross X31. Výčnělky na bočnici vytvářejí vzduchové turbulence, které účinněji ochlazují povrch pneumatiky. Tím se zpomaluje degradace provozních vlastností pneumatiky, která tak může podávat konzistentní výkony po celou dobu své životnosti.

Bridgestone bude nabízet svou nejnovější motokrosovou pneumatiku v šesti rozměrech od prvního čtvrtletí roku 2022.

Přečtěte si také:   Bridgestone Battlax Hypersport S23: nová generace sportovní motocyklové pneumatiky představena

Nico Thuy, vedoucí divize motocyklových pneumatik ve společnosti Bridgestone EMIA, k představení nové pneumatiky uvedl: „Chtěli jsme poskytnout našim motokrosovým zákazníkům vyšší rychlost a lepší ovladatelnost v široké škále náročných terénů. Výsledkem je pneumatika Bridgestone Battlecross X31, která využívá nejmodernější technologie a je zkonstruována pro jezdce hledající univerzálnost a konzistentní výkony. Tato pneumatika vám opravdu umožní přidat pořádně plyn.“