Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Michelin uvádí na trh nové letní pneumatiky a rozšiřuje svou nabídku celoročních a vysokovýkonných pneumatik

MICHELIN PILOT SPORT 4 S_2

Jednou z novinek na nadcházející léto je MICHELIN e.Primacy – inovativní a ekonomická pneumatika pro vozidla se spalovacím, hybridním i elektrickým motorem. Další novinkou je MICHELIN Pilot Sport EV – první pneumatika pro elektrická sportovní vozidla. Michelin rovněž nabízí nové rozměry oblíbené pneumatiky MICHELIN Primacy 4 a celoroční pneumatiky MICHELIN CrossClimate+ pro osobní vozidla a SUV. Na trh budou také uvedeny nové rozměry pneumatik pro vysokovýkonná vozidla, jako je MICHELIN PILOT SPORT 4 S, MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R a MICHELIN Pilot Sport 4.

Novinka MICHELIN e.Primacy

MICHELIN e.Primacy_1MICHELIN e.Primacy má nejnižší valivý odpor ve své kategorii pneumatik1. Pneumatika spadá z hlediska energetické účinnosti do klasifikační třídy A a z hlediska přilnavosti na mokrém povrchu do třídy B. Jedná se o jeden z nejlepších výsledků na trhu, protože pneumatiky s třídou valivého odporu A, které mají zároveň třídu přilnavosti A nebo B, tvoří méně než 1 % pneumatik dostupných na trhu. Výsledkem extrémně nízkého valivého odporu je menší spotřeba paliva u vozidel se spalovacím motorem a delší dojezd u elektrických vozidel.

Nízký valivý odpor pneumatiky MICHELIN e.Primacy představuje snížení spotřeby paliva přibližně o 0,21 l na 100 km a úsporu okolo 80 eur během celé životnosti pneumatiky.

MICHELIN e.Primacy je v prodeji od března 2021 v 56 rozměrech od 15 do 20 palců.

Novinka MICHELIN Pilot Sport EV – pneumatika pro sportovní elektrická vozidla

V dubnu bude na trh uvedena pneumatika MICHELIN Pilot Sport EV určená pro majitele elektrických sportovních vozidel. Pneumatika bude k dispozici v 16 rozměrech s průměry od 18’’ do 22”. Pro prvovýbavu je připraveno 11 rozměrů, pro trh s náhradními pneumatikami 5 rozměrů.

MICHELIN Pilot Sport EVMichelin je v současnosti jediným výrobcem pneumatik, který z hlediska pneumatik pro elektrická sportovní vozidla působí jak na trhu s originálním vybavením, tak na trhu s náhradními pneumatikami.

Při vývoji pneumatiky MICHELIN Pilot Sport EV čerpali inženýři ze zkušeností Michelinu získaných během závodů ve Formuli E.

Pneumatika MICHELIN Pilot Sport EV využívá technologii směsi pryže ElectricGrip, která spočívá v tvrdé směsi pryže ve středové části běhounu. Ta zajišťuje přilnavost nezbytnou k překonání vysokého točivého momentu elektrických sportovních vozidel.

Do roku 2024 plánuje Michelin zosminásobit prodeje na rychle rostoucím trhu s pneumatikami pro vozidla s elektrickým pohonem.

Řada celoročních pneumatik MICHELIN CrossClimate+

Řada celoročních pneumatik MICHELIN CrossClimate+ je k dispozici ve verzi pro osobní vozidla i SUV. Řidiči osobních vozidel si mohou vybrat ze 78 rozměrů pneumatik MICHELIN CrossClimate+ s průměrem od 14” do 19”, majitelé SUV vozidel pak ze 41 rozměrů s průměrem od 16” do 20”. Řada celoročních pneumatik MCHELIN CrossClimate byla vyvinuta tak, aby zajišťovala bezpečnost ve všech povětrnostních podmínkách.

MICHELIN CrossClimate+_1Pneumatiky MICHELIN CrossClimate SUV jsou určené pro řidiče nejoblíbenějších SUV vozidel, jako jsou Ford Kuga, Volkswagen Tiguan, Toyota Rav 4, Jeep Cherokee, Mitsubishi Autlander nebo Nissan Qashqai.

Řada MICHELIN CrossClimate představuje inovační kategorii pneumatik, která v sobě kombinuje technologie zimních i letních pneumatik. Pneumatiky uzpůsobují své vlastnosti aktuálním povětrnostním podmínkám díky inovační stavbě běhounu a použití inteligentních elastomerů.

Jedinečné výkony pneumatiky MICHELIN CrossClimate vycházejí z kombinace tří nejvyspělejších technologií:

  • Inovační směs pryže.
  • Jedinečná kombinace směrového dezénu s atypicky uspořádanými 3D samoblokujícími lamelami.
  • Kombinace zkosených hran běhounových bloků s vysoce výkonnými lamelami zajišťuje maximální kontaktní plochu s vozovkou a zvyšuje tak účinnost brzdění na suchém povrchu. Využití inovačních celohloubkových lamel zaručuje vynikající brzdné vlastnosti a záběr na sněhu.

MICHELIN Primacy 4 – bezpečná od prvního okamžiku až do jejího opotřebení

Od jara se na trhu objeví 19 nových rozměrů pneumatiky MICHELIN Primacy 4. Řidiči tak budou mít na výběr ze 112 modelů s průměry od 15” do 20”.

MICHELIN-Primacy-4-1024x1024Pneumatika Michelin Primacy 4 byla vyvinuta tak, aby zajišťovala dlouhodobou bezpečnost – díky technologii EverGrip5 6 zaručuje vynikající brzdné vlastnosti na mokrém povrchu7 od prvního do posledního kilometru.

Tato technologie spočívá v tom, že průřez běhounových drážek pneumatiky MICHELIN Primacy 4 má oproti tradičnímu kuželovitému tvaru spíše obdélníkovou podobu. Díky tomu se prostor pro odvod vody zvětšil o 22 % a zvýšila se tak odolnost vůči aquaplaningu i při zákonem stanovené minimální hloubce běhounu 1,6 mm.

Vynikající výsledky brzdění na mokrém povrchu zajišťuje také nejnovější generace směsi pryže na bázi elastomerů. U pneumatiky MICHELIN Primacy 4 je navíc snazší sledovat míru opotřebení běhounu, protože kromě tradičních indikátorů opotřebení na ramenou se na spodní straně drážky nachází doplňující ukazatele. Díky nim mohou řidiči snadno a rychle stanovit úroveň opotřebení svých pneumatik.

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R – každodenní sportovní zážitky

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R_1Pneumatika je homologována na Porsche, Ferrari, Mercedesa AMG a Corvette.MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R je semi-slick pneumatika optimalizovaná pro užití na suchém povrchu a určená pro zkušené řidiče, kteří milují sportovní jízdu nebo profesionálně soutěží na závodních tratích. Pneumatika MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R (symbol R je zkratkou k anglickému slovu racing) byla vyvinuta pro profesionální závodní trať, ale je homologována také pro jízdu na veřejných komunikacích.

Použité technologie zajišťují optimální ovladatelnost a přesné jízdní reakce, což se promítá do kratších časů na kolo. Tyto výsledky byly potvrzeny interními testy Michelinu uskutečněnými na italské trati. Vozidlo Porsche 911 GT2 RS vybavené pneumatikami MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R dosáhlo výsledku lepšího o 0,5 s/km než stejné vozidlo na pneumatikách MICHELIN Pilot Sport Cup 2. Pro porovnání – aby se dosáhlo podobného zlepšení výsledku, bylo by nutné zvýšit výkon motoru přibližně o 30 %!

Pro maximální ovladatelnost na trati i silnici doporučuje Michelin montáž všech 4 pneumatik MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R.

Nové rozměry sportovních pneumatik MICHELIN PILOT SPORT 4 S

Michelin přichází na léto s 12 novými rozměry pneumatiky MICHELIN PILOT SPORT 4 S – od 18” do 23”. To znamená, že v prodeji bude k dispozici 105 modelů s průměrem od 15” do 23”. MICHELIN PILOT SPORT 4 S je pneumatika, kterou oceňují výrobci vysokovýkonných vozidel, jako jsou BMW M, Ferrari, Ford, Mercedes-AMG nebo Porsche.

MICHELIN PILOT SPORT 4 S_1Pneumatika se vyznačuje nejvyššími výkony v klíčových oblastech, jako jsou brzdné vlastnosti, ovladatelnost a životnost na trati8 9. Zároveň vyniká výjimečným vzhledem, mimo jiné díky široké ochraně ráfku.

Pneumatika využívá technologii Bi-Compound, tedy dvě směsi pryže s různými vlastnostmi. Díky tomu MICHELIN PILOT SPORT 4 S zajišťuje efektivní brzdné výkony na suché i mokré trati, což je ve světě sportovních pneumatik zcela jedinečná vlastnost.

Technologie Premium Touch naopak způsobuje, že povrch bočnic i okraje s ráfkem vypadají jako samet. Tento efekt ještě zvyšuje kontrast nápisů na bočnicích.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV – sportovní pneumatika pro luxusní SUV

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV je inovativní sportovní pneumatika pro vysokovýkonná SUV, která bude od jara k dispozici v 16 nových rozměrech. To znamená, že uživatelé budou mít celkově na výběr z 82 modelů této pneumatiky s průměry od 17” do 23”.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV_1Cílem vývojových techniků Michelinu bylo vytvořit sportovní pneumatiku pro SUV vozy, nikoli pneumatiku SUV se sportovním charakterem. Výsledkem je pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV, která je vhodná pro těžší vozidla s vyšším těžištěm, než je typické u standardních sportovních vozů, protože se dokáže vypořádat s většími příčnými a odstředivými silami.

Pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 SUV může být použita na různých typech vozidel: na 4×4, kompaktních vozech, vozidlech střední velikosti a prémiových či sportovních vozech. MICHELIN Pilot Sport 4 SUV má homologace například na Volvo, Jaguar, Mercedes, Porsche a Land Rover.

Pneumatika zajišťuje výjimečnou přilnavost a bezpečnost a je jedničkou z hlediska brzdění na mokrém povrchu10, a to i při dosažení zákonem stanovené minimální hloubky běhounu11. MICHELIN Pilot Sport 4 SUV je také pneumatikou číslo jedna v brzdných vlastnostech na suchém povrchu12. Vyznačuje se také vysokou odolností 13 díky tuhým dezénovým blokům a dvouvrstvé kostře s vysokou hustotou, která snižuje pružnost pneumatiky.

MICHELIN Pilot Sport 4 SUV vyniká vysokou přilnavostí díky využití asymetrického dezénu: vnější část je vyvinuta pro jízdu na suchém povrchu, zatímco vnitřní část je určena po jízdu na mokré silnici. Bočnice jsou vyrobeny s využitím technologie Michelin Premium Touch.

MICHELIN Pilot Sport 4 – požitek z jízdy a bezpečnost bez kompromisů

MICHELIN Pilot Sport 4 je pneumatika s vysoce reaktivním dezénem a technologií Michelin Premium Touch, díky níž mají bočnice jedinečný vzhled připomínající samet. V letošní sezóně na trhu přibylo 13 nových rozměrů této pneumatiky. Celkově je tak k dispozici nabídka 138 rozměrů od 16” do 21”.

MICHELIN Pilot Sport 4_1Tento model využívá technologii Michelin Dynamic Response, která spočívá v pásu vyrobeném z hybridní kombinace aramidových a nylonových textilních vláken. Tato kombinace je schopná odolat účinkům odstředivé síly při vysokých rychlostech.

Další výjimečnou vlastností pneumatiky MICHELIN Pilot Sport 4 je její vzhled. Laserové gravírování na povrchu bočnic zvyšuje kontrast nápisů. Pneumatika navíc láme světlo, takže vypadá jako ze sametu.

Pneumatika MICHELIN Pilot Sport 4 je určena jak pro sportovní, tak pro populární osobní vozidla. Při vývoji této pneumatiky využili inženýři Michelinu zkušeností získaných při vývoji sportovních pneumatik a spolupracovali také se značkami, jako je BMW, Mercedes, Audi a Porsche.