Pneumatiky Zimní pneumatiky

Michelin rozšiřuje svoji nabídku zimních pneumatik pro rok 2021

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV_3

Pro nadcházející zimní sezónu představuje Michelin 50 nových rozměrů pneumatik. Značka doporučuje klasické zimní modely, jako jsou pneumatiky MICHELIN Alpin6 nebo vysokovýkonné (UHP) pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin5 pro osobní a SUV vozidla a zároveň rozšiřuje řadu celoročních pneumatik MICHELIN CrossClimate homologovaných do zimních podmínek, které jsou určeny pro osobní automobily, SUV i užitkové vozy.

MICHELIN Alpin6

MICHELIN Alpin6 jsou pneumatiky pro řidiče, kteří v zimních podmínkách ujedou mnoho kilometrů. V porovnání s modelem předchozí generace zkracuje pneumatika brzdnou dráhu o 6 % na mokrém povrchu a o 8 % na sněhu. Technologie MICHELIN EVERWINTERGRIP, kterou pneumatika využívá, zajišťuje efektivní záběr a brzdné vlastnosti na zasněžené vozovce po celou dobu užívání pneumatiky.

Pneumatika MICHELIN Alpin6 s rozměrem 205/55 R16 se umístila na druhém místě v letošním žebříčku zimních pneumatik autoklubu ADAC.

Technologická řešení MICHELIN EVERWINTERGRIP použitá v pneumatice MICHELIN Alpin6:

  • Vícevrstvá směs pryže – směs Traction zaručuje pružnost a přilnavost na sněhu bez ohledu na zbývající hloubku běhounu.
  • 3D lamely ve tvaru kapky vody se otevírají a rozšiřují úměrně s tím, jak se postupně opotřebovává dezén. Díky tomu zajišťují větší přilnavost a efektivněji odvádějí vodu a sníh z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou.

Od letošní zimní sezóny bude pneumatika MICHELIN Alpin6 k dispozici ve čtyřech nových rozměrech od 16” do 19”. Po rozšíření řady si řidiči budou moci vybrat celkem z 62 rozměrů s průměrem od 15” do 19” (šířka od 185 do 225; výška od 40 do 70 a indexy rychlosti T-H-V).

MICHELIN Pilot Alpin5

Letošní zimu bude pneumatika k dispozici v 18 nových rozměrech od 17” do 21”. Po rozšíření řady bude na trhu dostupná celkem v 68 rozměrech s průměrem od 16 do 21 palců (výška od 30 do 65; šířka od 205 do 315; indexy rychlosti od H do W).

MICHELIN Pilot Alpin5 je pneumatika z kategorie vysokovýkonných pneumatik Ultra High Performance (UHP) určená pro prémiová osobní vozidla. V nejnovějším žebříčku zimních pneumatik vytvořeném časopisem AutoBild pneumatika MICHELIN Pilot Alpin5 245/45 R 18 překonala 51 hodnocených pneumatik a získala první místo v těchto kategoriích: brzdění na sněhu, brzdění na suchém povrchu, ovladatelnost na mokrém povrchu a životnost.

Pneumatika využívá jedinečnou směs pryže, která zaručuje kontrolu nad vozidlem, přesné jízdní reakce a vysokou přilnavost v různorodých zimních podmínkách. Protože poslední zimy ukázaly, že je pro ně typický jak suchý, tak mokrý asfalt a asfalt pokrytý sněhovou břečkou, má pneumatika Michelin Pilot Alpin5 dezén ve tvaru písmene V, který zajišťuje rychlý odvod vody a rozbředlého sněhu.

Přebytečnou vodu odstraňuje také středová drážka, která tak snižuje riziko aquaplaningu. Inženýři Michelinu navíc do pneumatiky umístili speciální vrstvu pryže, která rozptyluje energii a snižuje valivý odpor a tím i spotřebu paliva. Dalším praktickým prvkem, který stojí za pozornost, je ochrana ráfku. Milovníci stylu zase ocení elegantní design bočnice se sametovým efektem, který je pro značku typický.

Zimní pneumatika MICHELIN Pilot Alpin5 s jejími technologiemi byla oceněna předními výrobci prémiových vozidel a získala homologace na vozy Porsche, Audi, BMW a Mercedes.

MICHELIN Pilot Alpin5 SUV

Pro náročné řidiče SUV vozidel doporučuje Michelin pneumatiky z kategorie Ultra High Performance (UHP). MICHELIN Pilot Alpin5 SUV zkracuje brzdnou dráhu a snižuje riziko aquaplaningu ve všech zimních podmínkách (na suché, mokré i zasněžené vozovce). Pneumatika se vyznačuje větší pevností a odolností díky kostře se zpevněnými bočnicemi. MICHELIN Pilot Alpin5 SUV navíc nabízí nejvyšší kilometrový výkon mezi hlavními konkurenčními pneumatikami.

Nová pneumatika získala uznání také v podobě homologací od výrobců prémiových vozidel, jako je BMW, Mercedes-Benz a Porsche.

V této sezóně bude pneumatika MICHELIN Pilot Alpin5 SUV dostupná ve 24 nových rozměrech s průměrem od 20” do 22”. Po rozšíření nabídky si řidiči budou moci vybírat z 61 modelů této pneumatiky s průměrem od 17” do 22” (profil od 35 do 70; šířka od 225 do 315 a indexy rychlosti H-V).

MICHELIN CrossClimate+

V letošní sezóně přibydou 2 nové rozměry celoroční pneumatiky MICHELIN CrossClimate+. Celkem tak řidiči budou mít na výběr ze 74 modelů s průměrem od 14” do 19” (šířka od 165 do 265 a profil od 35 do 70) a s indexy rychlosti od H do Y.

MICHELIN CrossClimate+ zajišťuje testy potvrzenou vysokou úroveň bezpečnosti od okamžiku, kdy je nová, až do jejího opotřebení5. Pneumatika má homologaci 3PMSF pro užití na sněhu. MICHELIN CrossClimate+ se také vyznačuje velice dlouhou životností.

Celoroční pneumatika MICHELIN CrossClimate+ uzpůsobuje své vlastnosti aktuálním povětrnostním podmínkám díky inovativnímu dezénu a inteligentním elastomerům. Technologie použité u pneumatiky MICHELIN CrossClimate+:

  • Pružnost směsi pryže zaručuje maximální přilnavost bez ohledu na změny teplot.
  • Dezén ve tvaru písmene V zvyšuje v zimních podmínkách efekt „drápu“ – lamely se zařezávají do sněhu po celou dobu životnosti pneumatiky. Tento dezén rovněž prodlužuje životnost pneumatiky.
  • Tuhé bloky pryže se zkosenými hranami zajišťují optimální bezpečnost a zvyšují efektivitu brzdění na suchém povrchu.

MICHELIN CrossClimate SUV

Pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV byla vytvořena pro řidiče nejoblíbenějších vozidel 4×4, kteří očekávají mobilitu na každém povrchu. Pneumatika zaručuje vysokou míru bezpečnosti od prvního okamžiku až do svého opotřebení7 a zajišťuje vynikající brzdné vlastnosti na suchém8 i mokrém povrchu9, které potvrdily uskutečněné testy. MICHELIN CrossClimate SUV má značení 3PMSF, které je zárukou přilnavosti a bezpečnosti na sněhu.

MICHELIN CrossClimate SUV

Pneumatiky MICHELIN CrossClimate SUV jsou k dispozici ve 40 rozměrech s průměrem od 16” do 20” (šířka od 215 do 285; výška od 45 do 70 a indexy rychlosti H-Y).

Nabídku celoročních pneumatik doplňuje pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate pro užitková vozidla, která je k dispozici ve 34 rozměrech od 15” do 17” (šířka od 185 do 235; výška od 55 do 75 a indexy rychlosti H-Y).