Pneumatiky Zimní pneumatiky

Michelin rozšiřuje svoji nabídku zimních pneumatik pro rok 2021

MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV_3

Pro nadcházející zimní sezónu představuje Michelin 50 nových rozměrů pneumatik. Značka doporučuje klasické zimní modely, jako jsou pneumatiky MICHELIN Alpin6 nebo vysokovýkonné (UHP) pneumatiky MICHELIN Pilot Alpin5 pro osobní a SUV vozidla a zároveň rozšiřuje řadu celoročních pneumatik MICHELIN CrossClimate homologovaných do zimních podmínek, které jsou určeny pro osobní automobily, SUV i užitkové vozy.

MICHELIN Alpin6

MICHELIN Alpin6 jsou pneumatiky pro řidiče, kteří v zimních podmínkách ujedou mnoho kilometrů. V porovnání s modelem předchozí generace zkracuje pneumatika brzdnou dráhu o 6 % na mokrém povrchu a o 8 % na sněhu. Technologie MICHELIN EVERWINTERGRIP, kterou pneumatika využívá, zajišťuje efektivní záběr a brzdné vlastnosti na zasněžené vozovce po celou dobu užívání pneumatiky.

Pneumatika MICHELIN Alpin6 s rozměrem 205/55 R16 se umístila na druhém místě v letošním žebříčku zimních pneumatik autoklubu ADAC.

Přečtěte si také:   Na co si dát pozor u pneumatik? Continental radí, jak zvýšit bezpečnost jízdy

Technologická řešení MICHELIN EVERWINTERGRIP použitá v pneumatice MICHELIN Alpin6:

  • Vícevrstvá směs pryže – směs Traction zaručuje pružnost a přilnavost na sněhu bez ohledu na zbývající hloubku běhounu.
  • 3D lamely ve tvaru kapky vody se otevírají a rozšiřují úměrně s tím, jak se postupně opotřebovává dezén. Díky tomu zajišťují větší přilnavost a efektivněji odvádějí vodu a sníh z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou.

Od letošní zimní sezóny bude pneumatika MICHELIN Alpin6 k dispozici ve čtyřech nových rozměrech od 16” do 19”. Po rozšíření řady si řidiči budou moci vybrat celkem z 62 rozměrů s průměrem od 15” do 19” (šířka od 185 do 225; výška od 40 do 70 a indexy rychlosti T-H-V).

MICHELIN Pilot Alpin5

Letošní zimu bude pneumatika k dispozici v 18 nových rozměrech od 17” do 21”. Po rozšíření řady bude na trhu dostupná celkem v 68 rozměrech s průměrem od 16 do 21 palců (výška od 30 do 65; šířka od 205 do 315; indexy rychlosti od H do W).

MICHELIN Pilot Alpin5 je pneumatika z kategorie vysokovýkonných pneumatik Ultra High Performance (UHP) určená pro prémiová osobní vozidla. V nejnovějším žebříčku zimních pneumatik vytvořeném časopisem AutoBild pneumatika MICHELIN Pilot Alpin5 245/45 R 18 překonala 51 hodnocených pneumatik a získala první místo v těchto kategoriích: brzdění na sněhu, brzdění na suchém povrchu, ovladatelnost na mokrém povrchu a životnost.

Pneumatika využívá jedinečnou směs pryže, která zaručuje kontrolu nad vozidlem, přesné jízdní reakce a vysokou přilnavost v různorodých zimních podmínkách. Protože poslední zimy ukázaly, že je pro ně typický jak suchý, tak mokrý asfalt a asfalt pokrytý sněhovou břečkou, má pneumatika Michelin Pilot Alpin5 dezén ve tvaru písmene V, který zajišťuje rychlý odvod vody a rozbředlého sněhu.

Přebytečnou vodu odstraňuje také středová drážka, která tak snižuje riziko aquaplaningu. Inženýři Michelinu navíc do pneumatiky umístili speciální vrstvu pryže, která rozptyluje energii a snižuje valivý odpor a tím i spotřebu paliva. Dalším praktickým prvkem, který stojí za pozornost, je ochrana ráfku. Milovníci stylu zase ocení elegantní design bočnice se sametovým efektem, který je pro značku typický.

Přečtěte si také:   Nokian Snowproof jsou nové zimní pneumatiky s technologií SilentDrive

Zimní pneumatika MICHELIN Pilot Alpin5 s jejími technologiemi byla oceněna předními výrobci prémiových vozidel a získala homologace na vozy Porsche, Audi, BMW a Mercedes.

MICHELIN Pilot Alpin5 SUV

Pro náročné řidiče SUV vozidel doporučuje Michelin pneumatiky z kategorie Ultra High Performance (UHP). MICHELIN Pilot Alpin5 SUV zkracuje brzdnou dráhu a snižuje riziko aquaplaningu ve všech zimních podmínkách (na suché, mokré i zasněžené vozovce). Pneumatika se vyznačuje větší pevností a odolností díky kostře se zpevněnými bočnicemi. MICHELIN Pilot Alpin5 SUV navíc nabízí nejvyšší kilometrový výkon mezi hlavními konkurenčními pneumatikami.

Nová pneumatika získala uznání také v podobě homologací od výrobců prémiových vozidel, jako je BMW, Mercedes-Benz a Porsche.

V této sezóně bude pneumatika MICHELIN Pilot Alpin5 SUV dostupná ve 24 nových rozměrech s průměrem od 20” do 22”. Po rozšíření nabídky si řidiči budou moci vybírat z 61 modelů této pneumatiky s průměrem od 17” do 22” (profil od 35 do 70; šířka od 225 do 315 a indexy rychlosti H-V).

MICHELIN CrossClimate+

V letošní sezóně přibydou 2 nové rozměry celoroční pneumatiky MICHELIN CrossClimate+. Celkem tak řidiči budou mít na výběr ze 74 modelů s průměrem od 14” do 19” (šířka od 165 do 265 a profil od 35 do 70) a s indexy rychlosti od H do Y.

MICHELIN CrossClimate+ zajišťuje testy potvrzenou vysokou úroveň bezpečnosti od okamžiku, kdy je nová, až do jejího opotřebení5. Pneumatika má homologaci 3PMSF pro užití na sněhu. MICHELIN CrossClimate+ se také vyznačuje velice dlouhou životností.

Celoroční pneumatika MICHELIN CrossClimate+ uzpůsobuje své vlastnosti aktuálním povětrnostním podmínkám díky inovativnímu dezénu a inteligentním elastomerům. Technologie použité u pneumatiky MICHELIN CrossClimate+:

  • Pružnost směsi pryže zaručuje maximální přilnavost bez ohledu na změny teplot.
  • Dezén ve tvaru písmene V zvyšuje v zimních podmínkách efekt „drápu“ – lamely se zařezávají do sněhu po celou dobu životnosti pneumatiky. Tento dezén rovněž prodlužuje životnost pneumatiky.
  • Tuhé bloky pryže se zkosenými hranami zajišťují optimální bezpečnost a zvyšují efektivitu brzdění na suchém povrchu.
Přečtěte si také:   Na co si dát pozor u pneumatik? Continental radí, jak zvýšit bezpečnost jízdy

MICHELIN CrossClimate SUV

Pneumatika MICHELIN CrossClimate SUV byla vytvořena pro řidiče nejoblíbenějších vozidel 4×4, kteří očekávají mobilitu na každém povrchu. Pneumatika zaručuje vysokou míru bezpečnosti od prvního okamžiku až do svého opotřebení7 a zajišťuje vynikající brzdné vlastnosti na suchém8 i mokrém povrchu9, které potvrdily uskutečněné testy. MICHELIN CrossClimate SUV má značení 3PMSF, které je zárukou přilnavosti a bezpečnosti na sněhu.

MICHELIN CrossClimate SUV

Pneumatiky MICHELIN CrossClimate SUV jsou k dispozici ve 40 rozměrech s průměrem od 16” do 20” (šířka od 215 do 285; výška od 45 do 70 a indexy rychlosti H-Y).

Nabídku celoročních pneumatik doplňuje pneumatika MICHELIN Agilis CrossClimate pro užitková vozidla, která je k dispozici ve 34 rozměrech od 15” do 17” (šířka od 185 do 235; výška od 55 do 75 a indexy rychlosti H-Y).