Testy pneumatik Testy letních pneumatik

Magazín Gute Fahrt otestoval letní pneumatiky 215/50 R18 (2020)

​​V aktuálním testu letních pneumatik odborného magazínu Gute Fahrt získala pneumatika ContiSportContact 5 hodnocení „lze velmi doporučit“ (vydání 03/2020, strana 32, 21. 2. 2020). Redakce, která informuje o vozech z koncernu Volkswagen, testovala osm modelů o rozměru 215/50 R 18. Testovacím vozem byl Volkswagen T-Roc. Hodnotilo se celkem sedm kritérií na suché a mokré vozovce a kromě toho se prováděla také měření valivého odporu, komfortu a hlučnosti. Všechny pneumatiky v testu jsou schválené koncernem VW pro montáž na nové vozy přímo ve výrobě. Pneumatika od společnosti Continental „neprojevuje žádnou slabinu a přesvědčí na suché i mokré vozovce. Zajišťuje přesné řízení a je absolutně perfektně sportovně vyladěná,“ shrnuje magazín Gute Fahrt.

Avšak skutečnost, že i navzdory schválení pro montáž na nové vozy přímo ve výrobě existují mezi jednotlivými modely pneumatik rozdíly, je vidět například při pohledu na brzdnou dráhu. Zatímco T-Roc obutý pneumatikami Continental zastavil na suché vozovce při brzdění z rychlosti 100 km/h po 35 metrech, potřebovaly pneumatiky, které se umístily na posledním místě, asi 37,8 metru. Na značce 35 metrů měl takto obutý vůz ještě rychlost necelých 27 km/h. „Každý si umí představit, co to znamená, jestli na konci kolony za horizontem dálnice stačíte jen taktak zastavit, anebo jestli prostě v rychlosti necelých 30 km/h nabouráte auto před sebou,“ komentovala redakce výsledek měření.

Téměř všechny pneumatiky od společnosti Continental určené pro osobní vozy mají již tradičně silné zastoupení v segmentu pneumatik schválených pro montáž na nové vozy přímo ve výrobě. Každý třetí osobní vůz v Evropě opouští haly výrobního závodu s pneumatikami z vývojového oddělení v Hannoveru. Výrobky „střižené na míru“ jednotlivým vozům lze objednat v autosalonu i v obchodu s pneumatikami a autodílnách.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres uvádí nově modernizované letní pneumatiky Powerproof 1 a Wetproof 1

Testovány byly tyto pneumatiky:

  • Bridgestone Turanza T001 – vítěz testu
  • Continental ContiSportContact 5
  • Falken Azenis FK510 SUV
  • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
  • Nokian Wetproof
  • Pirelli Cinturato P7
  • Toyo Proxes CF2 SUV
  • Vredestein Ultrac Satin
  • Yokohama BluEarth RV-02

Gute-Fahrt-test-letnich-pneu-215_50_R18