Magazín

Lexus LX dostává v rámci tovární montáže pneumatiky Yokohama Geolandar X-CV

2022-lexus-lx-600

Silné motory, pohodlná výbava – čtvrtá generace luxusního SUV LX, která právě přichází na trh, je vlajkovou lodí v portfoliu japonského výrobce Lexus. Vůz s vysokou výkonností jako tento přirozeně vyžaduje dokonale padnoucí vysoce účinné obutí. Yokohama jako výrobce pro tovární montáž vybavuje Lexus LX pneumatikou Geolandar X-CV ve velikostech 265/55 R20 a 265/50R22.

Celosvětová podznačka Geolandar byla vyvinuta speciálně pro SUV a pick-upy, aby splňovala neustále se zvyšující nároky těchto trhů. Geolandar X-CV byla cíleně vyvinuta pro vysoce výkonné crossovery, u kterých agilita a výkon při vysokých rychlostech hrají stále větší roli.

YOKOHAMA_GEOLANDAR_X_CVPneumatika Geolandar X-CV použitá u nového Lexusu LX, dceřiné společnosti Toyota, byla speciálně přizpůsobena vysokým požadavkům na výkon nového SUV. Při jejím vývoji Yokohama kladla velký důraz na to, aby se značně snížil valivý odpor. Kromě toho pneumatika zajišťuje vynikající stabilitu řízení a vysoký jízdní komfort. Navíc je mimořádně spolehlivá zejména za nejtvrdších podmínek. Propracovaný a elegantní boční design pneumatiky je obzvláště vhodný k použití na luxusních prémiových SUV, jako je právě nový Lexus.