Pneumatiky Letní pneumatiky

Kdy je správný čas na výměnu letních pneumatik za zimní?

Continental-WinterContact-TS_860_S-silnice

Povinnost jezdit na zimních pneumatikách platí od 1. listopadu do 31. března, a to v případě, jestliže se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo lze předpokládat, že se během jízdy něco z toho na vozovce objeví.

Pokud jsou výše zmíněné podmínky splněny, je nutné, aby váš automobil disponoval na všech čtyřech kolech zimními pneumatikami s hloubkou dezénu minimálně 4 mm.

Proč tedy přezouvat už teď?

Ptáte se, proč byste tedy měli nad výměnou pneumatik přemýšlet už nyní, když ještě žádný led ani sníh není a listopad je zdánlivě daleko? Odpovědi jsou hned dvě:

Můžete si zvolit termín, který vám vyhovuje

Předstih se vyplatí – na konci října už jsou totiž pneuservisy přeplněné, protože výměnu pneumatik většina řidičů nechává na poslední chvíli. Hledat volný termín může být tedy stresující, zdlouhavé a ne vždy úspěšné.

Počasí může překvapit

Ze zkušeností z posledních měsíců víme, že počasí je opravdu nevyzpytatelné. Nedá se tedy spoléhat ani na to, že první mrazíky padnou opravdu až tehdy, kdy je budeme očekávat. Zkrátka a jednoduše – nikdy nevíte, kdy se ráno vzbudíte a za okny bude sněhová nadílka. A jak se říká – připravení nejsou překvapení.

Pokud máte rádi jistotu, zařiďte si výměnu pneumatik s předstihem. Kdybyste se totiž vydali na zasněženou vozovku s letními pneumatikami, kromě velkého nebezpečí vám hrozí také nemalá pokuta, v horším případě i zákaz jízdy.

Vyberte si nové zimní pneumatiky a alu disky z velmi bohaté nabídky!

Jedete do zahraničí? Zkontrolujte si tamější předpisy

POZOR! Pravidla pro přezouvání letních a zimních pneumatik nejsou všude na světě stejná. Pokud vyrážíte kamkoli za hranice, přesvědčte se dopředu, jak je zákon definován tam. Spoustu informací o zahraničních pravidlech najdete v našem starším článku