Magazín

Jukka Moisio byl jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Nokian Tyres plc

Jukka-Moisio_Nokian Tyres CEO

Představenstvo jmenovalo Jukku Moisio prezidentem a generálním ředitelem společnosti Nokian Tyres počínaje dnem 27. května 2020. Hille Korhonen vedla společnost ve funkci prezidentky a generální ředitelky po dobu tří let a předtím jako členka představenstva. Během této doby vybudovala úspěch společnosti Nokian Tyres jak na domácích, tak na růstových trzích.

Jukka Moisio má silné zázemí předních mezinárodních firem. Jeho poslední pozicí byla funkce prezidenta a generálního ředitele celosvětového výrobce obalů Huhtamäki Oyj. Před firmou Huhtamäki pracoval Moisio ve funkci prezidenta a generálního ředitele ve společnosti Ahlstrom Oyj.

„Jsem velice rád, že Jukka Moisio začíná vést Nokian Tyres,“ říká Jukka Hienonen, předseda představenstva společnosti Nokian Tyres. „Jukka Moisio má prokazatelný úspěch ve vedení akciových společností a jejich vzestupu tak, že poskytují silnou finanční výkonnost a návratnost pro akcionáře. Zároveň má hluboké znalosti o trzích ve střední Evropě a Severní Americe, které jsou pro Nokian Tyres klíčovými růstovými trhy. Jukka Moisio má zkušenosti a schopnosti vést společnost do další fáze vývoje.“

„Hille Korhonen měla důležitou roli při budování společnosti Nokian Tyres: nejprve jako členka představenstva a poslední tři roky jako prezidentka a generální ředitelka. Tyto roky představovaly intenzivní investiční fázi, během níž společnost vybudovala továrnu v USA v návaznosti na cíl zdvojnásobit prodeje produktů Nokian Tyres v Severní Americe. Jménem celého představenstva bych chtěl Hille poděkovat za její vedení a povznesení společnosti,“ říká J. Hienonen.

„Je mi ctí, že jsem byl jmenován vedením Nokian Tyres, tedy úžasné společnosti s fantastickými produkty uznávané značky, s vedoucí pozicí na domácích trzích a spoustou příležitostí pro rozvoj. Těším se na spolupráci s týmem Nokian Tyres a na dosažení budoucího úspěchu společně s našimi stávajícími i novými zákazníky,“ říká Jukka Moisio.