Magazín

Italské kvarteto bude soupeřit v novém týmu Hankook FFF Racing Team na 49. závodě ADAC TOTAL 24h

Závod ADAC TOTAL 24h na Nürburgringu je jedním z nejznámějších vytrvalostních klasických závodů na světě. Kombinace 25,37 kilometrů okruhů Nordschleife a Grand Prix spolu s nepředvídatelným počasím v regionu Eifel představuje pro závodníky obrovskou výzvu. Hankook FFF Team si je toho vědom, a proto na dráhu 24hodinového maratonu postaví prvotřídní řidiče a v rámci příprav na tuto velkou událost bude závodit i na Nürburgring Endurance Series.

Za volant Lamborghini Huracán GT3 EVO zasedne Andrea Caldarelli a Marco Mapelli – dva řidiči, kteří získali titul na závodech Blancpain GT a se stejným vozem zvítězili i na Blancpain Endurance. Třetím členem týmu Hankook FFF Racing Team je Mirko Bortolotti, který dvakrát uspěl v kokpitu Lamborghini Huracán GT3 EVO ve třídě GTD na závodě 24 Hours of Daytona a získal též vítěznou příčku ve stejné kategorii na 12 Hours of Sebring. Posledním členem kvarteta je mladý závodník Giacomo Altoè, jehož dosavadním největším úspěchem bylo celkové vítězství na International GT Open.

Týmový šéf Hankook FFF Racing Team, Songyang Fu, uvedl: „Jsem velmi rád, že mohu představit tak silnou čtveřici řidičů. Všichni čtyři již dosáhli velkého úspěchu a vyhráli pro nás již řadu šampionátů. Závod ADAC TOTAL 24h na Nürburgringu je každoročně velkou výzvou pro všechny zúčastněné. Nicméně díky kvalitním závodním pneumatikám od prémiového výrobce Hankook, s naším vozem Lamborghini Huracán GT3 EVO a oslnivou sestavou řidičů jsme na tuto výzvu připraveni. Abychom vizuálně zdůraznili nové partnerství, spojili jsme ve značce našeho vozu barvy a design Hankook s tradičními grafickými prvky Lamborghini.“

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: “Díky tomuto prvotřídnímu kvartetu řidičů má tým Hankook FFF Racing Team velmi dobrou šanci 49. závod ADAC TOTAL 24 h vyhrát. Každý z těchto čtyř italských závodníků je v závodech GT o třídu výš a má za volantem Lamborghini Huracán GT3 EVO již řadu úspěchů. Závody předcházející 24hodinovou klasiku v Eifelu budou využity k vyladění spolupráce mezi všemi zúčastněnými. Skvělé partnerství mezi Hankookem a týmem FFF Racing Team zrcadlí nový design vozu, který kombinuje barvy a grafické designové prvky firem Hankook i Lamborghini.