Magazín

Hankook zahájil inovativní projekt: „Vyrobte pneumatiky pro autonomní jízdu.“

Hankook Tire zahájil svůj projekt „2018 Design Inovation“. Projekt probíhá ve spolupráci s prestižní londýnskou Royal College of Art. Design Innovation projekty se realizují pravidelně každé dva roky za účelem vypracování nekonečných možností designového provedení pneumatik, představující kreativní a realistické alternativy k mobilitě a řízení vozidel.

Tématem projektu „2018 Design Innovation“ je „Život budoucnosti přesahující mobilitu“. V roce 2035 se očekává intenzivní propojení lidí s technologicky vyspělými systémy, mezi které patří umělá inteligence a robotická zařízení. Mobilita budoucnosti se proto nebude jen omezovat na přepravu osob z bodu A do bodu B, nýbrž se stane také zdrojem široké škály nových prožitků a přidaných hodnot v porovnání s tradičním prostředím mobility. V tomto duchu byli účastníci projektu požádáni o vypracování nového konceptu pneumatik, integrovatelného do technologií autonomní jízdy, která představuje sama o sobě prožitek řízení v budoucnosti ze zcela jiného pohledu úhlu.

Projektu se zúčastní 10 absolventů studií designu vozidel z prestižní londýnské Royal College of Art. Výstupem prací všech účastníků má být 3D model pneumatiky budoucnosti, zahrnující design samotné pneumatiky, celého kola a celkového vzhledu. Projekt bude zahájen v lednu a bude ukončen koncem března. Vybrané příspěvky budou zpracovány v podobě animací a modelů v životní velikosti tak, aby byly připraveny včas k slavnostnímu udělení ceny v září.

Výrobce Hankook realizuje inovativní vize řízení vozidel v budoucnosti v rámci svých Design Innovation projektů již od roku 2012. Minulý projekt Design Innovation proběhl v roce 2016 ve spolupráci s University of Cincinnati na téma „Propojujeme propojený svět“. Vypracovány byly návrhy chytré mobility v mega-metropolích budoucnosti. V roce 2014 proběhl projekt ve spolupráci s Univerzitou designu, strojírenství a obchodu ve Pforzheimu, v Německu na téma „Významná výzva pro významnou změnu“. Projekt se zaměřil na klíčové role, kterou pneumatiky mohou hrát v éře změny klimatu. První projekt proběhl v roce 2012 ve spolupráci s University od Cincinnati na téma „Cesta do budoucnosti“.