Magazín

Hankook Tire pořádá „Design Insight Forum“ inovativní představení technologie budoucnosti

20180924_Hankook_Tire_Design_Insight_Forum

Výrobce pneumatik Hankook pořádal ve svém globálním centru pro výzkum a vývoj Technodome v Daejeonu v Koreji „Design Insight Forum“, kde probíhaly diskuze na téma budoucnost mobility a výroby pneumatik.

Hankook Tire pořádá „Design Insight Forum“ každým rokem od roku 2004 na téma budoucnost mobility. Externí a interní odborníci pořádají interaktivní semináře na téma tvořivost a inovace. Na letošním programu je představení vítězných prací, vyznamenaných cenou „2018 Design Innovation“ na téma „Otvírání budoucnosti na základě mobility.“

Design Innovation je projektem Hankook Tire v oblasti vývoje a výzkumu, který probíhá každé dva roky po celém světě ve spolupráci s renomovanými vysokými školami, zabývajícími se designem, za účelem propagace vizí a řešení mobility budoucnosti pomocí pneumatik. S výrobcem Hankook Tire pracovalo letos 19 studentů z oboru průmyslový design britské prestižní Royal College of Art (RCA) na návrhu systému pneumatik, hodnotného takovým způsobem, že jej bude možné nasadit v rámci mobility budoucnost v roce 2035.

Ze všech studenty odevzdaných příspěvků byly v lednu 2018 vybrány dvě práce. Jedná se od „Aeroflow“ futuristickou pneumatiku do závodních vozidel pro jednu osobu s maximální přítlačnou silou a o „Hexonic“, pneumatiku s chytrými senzory, poskytující optimální řešení jízdy pro autonomní vozy s nasazením v rámci služeb car sharing (sdílené používání vozidel). Kromě toho se představí „HLS-23“ systém, odpovědný za budoucnost logistiky.

Výstavní prezentace těchto prací bude probíhat v globálním měřítku za účelem prezentace inovativních designových technologií výrobce Hankook Tire. První prezentace proběhne v rámci Graduace RCA studentů v roce 2019, dále na německých veletrzích Frankfurt Motor Show, Essen Motor Show a Cologne Tire.

„My z Hankook Tire máme upřímnou radost, že se tito studenti ujali této příležitosti pracovat na novém pojetí mobility budoucnosti. Očekáváme, že tyto inovativní myšlenky a vášnivé diskuze, budou vnímány jako další závazek výrobce Hankook Tire k vývoji technologií mobility budoucnosti,“ prohlásil Hyun Bum Cho, president a CEO společnosti Hankook Tire.

Přečtěte si také:   Zdokonalte se v jízdě na motorce. Jak na to?

Hankook Tire se jako globální přední společnost ve svém oboru snaží předvídat a včas reagovat na rapidně se měnící prostředí mobility a posilovat tak svoji pozici v oblasti technologií.