Magazín

Hankook Tire a Renault Sport Racing podepsali smlouvu o partnerské spolupráci pro Formuli Eurocup

Renault_Hankook-Partnership_2019.jpg

Výrobce pneumatik Hankook a Renault Sport Racing půjdou v novém roce 2019 společně na start závodů Formule Renault Eurocup, které se konají na francouzském závodním okruhu Circuit Paul Ricard. Pořadatel představí společně s novým závodním vozidlem Renault Sport Racing také Hankook Tire jako exkluzivního dodavatele závodních pneumatik pro vozidla, účastnící se závodů Formule Renault Eurocup. Díky dohodnuté partnerské spolupráci se výrobce pneumatik zviditelní po celé Evropě na všech známých závodních tratích. K těmto závodním okruhům se mimo jiné řadí Silverstone, Monza, Hockenheim nebo Monako. Závodů se zúčastní deset různých závodních týmů. Každý závod trvá 30 minut. Na konci sezóny získají cenu nejlepší tři závodní jezdci a závodní tým s nejvyšším počtem dosažených bodů.

Kromě toho mladí talenti soupeří o titul „Top Rookie“. V následující sezóně se všichni nováčci utkají o cenu Hankook Trophy. V závodech o tuto cenu mohou všichni nováčci závodní scény prokázat své umění a v každém závodu vyhrát sadu závodních pneumatik Hankook.

Ředitel motorsportu Manfred Sandbichler potvrzuje: „Z dlouhodobé partnerské spolupráce s Renault Sport Racing máme velkou radost. Pro Hankook to znamená další významný milník v evropském motorsportu. Od roku 2019 se Hankook stává součástí Formule Renault Eurocup a my jsme náležitě hrdí na skutečnost, že s výrobcem závodních automobilů máme společnou nejen firemní filozofii, nýbrž také poslání podporovat mladé talenty v oblasti motorsportu.“

„Máme radost, že jsme partnerskou spolupráci uzavřeli s výrobcem pneumatik Hankook. Renault Sport Racing a Hankook Tire sledují stejné cíle, týkající se hledání a podpory mladých talentovaných závodních jezdců a to ve správném prostředí se správným vybavením. Tuto filozofii Formule Renault Eurocup doslova ztělesňuje. Máme radost, že můžeme profitovat z všestranného know-how, které Hankook získal na všech úrovních. Vše začne představením našeho nového závodního automobilu. Začínající mladí závodní jezdci se musí doslova prokousávat rozmanitými závodními sériemi, jakož i na mezinárodních mistrovstvích, aby nasbírali potřebné zkušenosti. Účast na závodech o pohár Formule Renault Eurocup jim usnadní vstup mezi elitní jezdce, což přesně odpovídá naší společně definované misi,“ zdůrazňuje Benoît Nogier, ředitel automobilových závodů Renault Sport Racing.