Magazín

Hankook se zařadil mezi jedno procento nejlépe hodnocených firem v oblasti sociální odpovědnosti (CSR)

20211006_Hankook_Tire_ranks_in_top_1_percent_of_EcoVadis_CSR_assessment

Přední světový výrobce prémiových pneumatik Hankook byl oceněn platinovou medailí (nejvyšší hodnocení) v hodnocení společnosti EcoVadis v oblasti společenské odpovědnosti firem (Corporate Social Responsibility-CSR). Platinová medaile se uděluje pouze společnostem, jejichž výkonnost je mezi horním 1 % firem v příslušném odvětví.

EcoVadis je mezinárodně uznávaný institut, který uděluje spolehlivá hodnocení v oblasti sociální odpovědnosti firem. Institut hodnotí přibližně 6 500 společností ze 160 zemí na základě kritérií jako je vliv na životní prostředí, pracovní a lidská práva, etika a udržitelné zadávání zakázek. Lze získat platinovou, zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili, přičemž nejvyšším hodnocením je platina.

Společnost EcoVadis ocenila společnost Hankook za jasné a kvantitativní cíle v oblasti CSR a za aktivní účast v různých iniciativách v oblasti udržitelnosti. Kromě toho společnost EcoVadis ocenila propracovanou politiku společnosti Hankook v každé kategorii, zejména přístup společnosti k řízení lidských práv, ekologickým cílům, veřejné bezpečnosti a zdraví. To vše společnost Hankook zařadilo mezi jedno procento nejlepších z celkového počtu 457 zúčastněných společností, které na celém světě vyrábějí produkty z kaučuku.

Přečtěte si také:   AZ pneu doporučuje vítěze testů zimních pneu 2023

EcoVadis neudělila společnosti Hankook ocenění poprvé. V roce 2019 vyhrál výrobce pneumatik zlatou medaili, protože jeho výkonnost v oblasti řízení udržitelnosti byla mezi horními 5 % zúčastněných společností. V následujícím roce byla do systému hodnocení přidána platinová medaile jako nejvyšší ocenění, které oceňuje jedno procento nejlepších společností a Hankook toto ocenění okamžitě získal. Tím společnost Hankook vyniká jako společnost se schopnostmi udržitelného řízení na nejvyšší úrovni a byla společností EcoVadis oceněna nejvyšším hodnocením v oblasti udržitelnosti již tři roky po sobě.

Letos jsou výsledky společnosti Hankook dokonce ještě lepší. Získává 81 bodů, což je o 8 bodů více než v loňském roce. Nejenže si tedy společnost udržela nejvyšší úroveň, ale v porovnání s loňským rokem své výsledky dokonce ještě zlepšila. Pokud se podíváme podrobněji na hodnocené kategorie, v environmentální oblasti získala společnost 70 bodů a za kritérium udržitelného zadávání zakázek získala 90 bodů, což znamená v porovnání s předchozím rokem nárůst o 10 a 20 bodů.

V rámci kritéria udržitelného zadávání zakázek získal Hankook ocenění ´vynikající úroveň´, které je nejvyšším hodnocením v dané kategorii. Hankook v poslední době zavedl několik iniciativ na podporu udržitelnosti v celém svém hodnotovém řetězci, kde jedna z těchto iniciativ aktualizuje politiku udržitelného přírodního kaučuku v souladu s globální platformou pro udržitelný přírodní kaučuk (Global Platform for Sustainable Natural Rubber).

„Jsme velmi poctěni tím, že jsme získali již třetí rok za sebou od společnosti EcoVadis nejvyšší hodnocení. Dokládá to naši vedoucí pozici v budování udržitelného ekosystému pro odvětví pneumatik,“ říká Sooil Lee, prezident a CEO Hankook Tire & Technology. „V našich iniciativách v oblasti řízení udržitelnosti budeme pokračovat, a to nejen kvůli zajištění budoucího růstu, ale aby se svět, v němž žijeme, stal „zelenějším“ místem.“

Přečtěte si také:   První hyper-SUV Lotus Eletre dostal 10 typů pneumatik Pirelli

Kromě ocenění od EcoVadis získal Hankook ocenění od mnoha dalších oprávněných organizací za úsilí v sociální oblasti a v řízení udržitelnosti. Společnost byla například již od roku 2016 do roku 2020 pětkrát za sebou zastoupena v renomovaném světovém Dow Jonesově indexu udržitelnosti (DJSI). Poprvé byla do tohoto indexu zahrnuta v roce 2011. Hankook získal v loňském roce také ocenění „A“ v rámci projektu Carbon Disclosure Project v oblasti ´klimatické změny´ za to, že prokázal svou transparentnost v oblasti životního prostředí a zaváděl opatření v oblasti změny klimatu.