News

Hankook rozšiřuje své zapojení v motoristickém sportu jako exkluzivní dodavatel pneumatik na evropských závodech TCR

20210304_Hankook_is_the_exclusive_tyre_partner_to_European_TCR_series_05

V letošním roce vstoupí TCR do své šesté sezóny a bude startovat na závodních pneumatikách Hankook v sedmi různých evropských zemích. Úvodní kolo proběhne na okruhu Slovakia Ring 7. května. Kvalitní vozový park složený z automobilů Alfa Romeo, Audi, CUPRA, Honda, Hyundai a Peugeot pak bude bojovat o vítězství a cenné body na tak prestižních místech, jako je okruh Paul Ricard ve Francii, Nürburgring v oblasti Eifel v Německu a Spa-Francorchamps v Belgii. Finále TCR Europe se bude konat 8. října na okruhu v Barceloně. Od roku 2016 se na vybraných závodech v rámci TCR Europe objevuje i TCR Benelux Trophy. Body se započítávají do samostatné klasifikace.

Paulo Ferreira, propagátor TCR Europe prohlásil: „Jsme potěšeni, že TCR Europe podporuje tak renomovaný a zkušený výrobce prémiových pneumatik jako je Hankook. Závodní pneumatiky Hankook oslňovaly na závodech TCR již v minulosti, a to nejen svou výjimečnou kvalitou, ale i trvalou spolehlivostí.“

Hankook je též jediným dodavatelem pneumatik závodní série TCR Eastern Europe. Časový plán těchto závodů zahrnuje šest kol v šesti různých evropských zemích. První z nich odstartují 16. dubna na Hungaroringu v Maďarsku. Poté následují závody na okruhu Red Bull Ring v Rakousku, Polsku, Chorvatsku a na Slovensku. Hostitelem finále 3. září bude Brno. Josef Krenek, organizátor TCR Eastern Europe: „Pneumatiky jsou rozhodující součástí automobilových závodů, a proto je pro nás velmi důležité, že jsme získali tak silného a úspěšného partnera jako je Hankook. V posledních letech jsme měli s pneumatikami Hankook velmi dobré zkušenosti, ať už na závodech ESET V4 Cup, na vytrvalostním okruhu nebo v sérii Renault Clio Cup. A tak to bude i na TCR Eastern Europe.”

Přečtěte si také:   Hankook představuje video ke svým novým pneumatikám iOn. Hlavní hvězdou kampaně „Bad Day“ je jelen

Výrobce prémiových pneumatik bude jako partner podporovat závody TCR Spain, které budou letos debutem na scéně mezinárodního motoristického sportu. Závody v tomto novém formátu se budou konat výhradně na španělských okruzích. První na řadě bude 10. dubna Circuito del Jarama. První sezóna TCR Spain bude zakončena pátým a posledním kolem 13. listopadu na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: „TCR jsou renomované závody cestovních vozů na nejvyšší úrovni. Představují širokou škálu značek a jsou známé po celém světě. Z tohoto důvodu je další zapojení společnosti Hankook do série TCR tím správným rozhodnutím. Naše pneumatika Ventus Race se v této třídě osvědčila již po řadu let a těšíme se na další adrenalinové zážitky, které nám motoristický sport na renomovaných mezinárodních závodních okruzích přinese. “