News

Hankook rozšiřuje své zapojení v motoristickém sportu jako exkluzivní dodavatel pneumatik na evropských závodech TCR

20210304_Hankook_is_the_exclusive_tyre_partner_to_European_TCR_series_05

V letošním roce vstoupí TCR do své šesté sezóny a bude startovat na závodních pneumatikách Hankook v sedmi různých evropských zemích. Úvodní kolo proběhne na okruhu Slovakia Ring 7. května. Kvalitní vozový park složený z automobilů Alfa Romeo, Audi, CUPRA, Honda, Hyundai a Peugeot pak bude bojovat o vítězství a cenné body na tak prestižních místech, jako je okruh Paul Ricard ve Francii, Nürburgring v oblasti Eifel v Německu a Spa-Francorchamps v Belgii. Finále TCR Europe se bude konat 8. října na okruhu v Barceloně. Od roku 2016 se na vybraných závodech v rámci TCR Europe objevuje i TCR Benelux Trophy. Body se započítávají do samostatné klasifikace.

Paulo Ferreira, propagátor TCR Europe prohlásil: „Jsme potěšeni, že TCR Europe podporuje tak renomovaný a zkušený výrobce prémiových pneumatik jako je Hankook. Závodní pneumatiky Hankook oslňovaly na závodech TCR již v minulosti, a to nejen svou výjimečnou kvalitou, ale i trvalou spolehlivostí.“

Hankook je též jediným dodavatelem pneumatik závodní série TCR Eastern Europe. Časový plán těchto závodů zahrnuje šest kol v šesti různých evropských zemích. První z nich odstartují 16. dubna na Hungaroringu v Maďarsku. Poté následují závody na okruhu Red Bull Ring v Rakousku, Polsku, Chorvatsku a na Slovensku. Hostitelem finále 3. září bude Brno. Josef Krenek, organizátor TCR Eastern Europe: „Pneumatiky jsou rozhodující součástí automobilových závodů, a proto je pro nás velmi důležité, že jsme získali tak silného a úspěšného partnera jako je Hankook. V posledních letech jsme měli s pneumatikami Hankook velmi dobré zkušenosti, ať už na závodech ESET V4 Cup, na vytrvalostním okruhu nebo v sérii Renault Clio Cup. A tak to bude i na TCR Eastern Europe.”

Přečtěte si také:   Pirelli vybavuje Hyundai Ioniq 5 N speciálními pneumatikami P Zero Elect

Výrobce prémiových pneumatik bude jako partner podporovat závody TCR Spain, které budou letos debutem na scéně mezinárodního motoristického sportu. Závody v tomto novém formátu se budou konat výhradně na španělských okruzích. První na řadě bude 10. dubna Circuito del Jarama. První sezóna TCR Spain bude zakončena pátým a posledním kolem 13. listopadu na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: „TCR jsou renomované závody cestovních vozů na nejvyšší úrovni. Představují širokou škálu značek a jsou známé po celém světě. Z tohoto důvodu je další zapojení společnosti Hankook do série TCR tím správným rozhodnutím. Naše pneumatika Ventus Race se v této třídě osvědčila již po řadu let a těšíme se na další adrenalinové zážitky, které nám motoristický sport na renomovaných mezinárodních závodních okruzích přinese. “