Magazín

Hankook a Radical uzavírají exkluzivní partnerství v globálním měřítku

Počínaje rokem 2018 začne Hankook dodávat závodní a silniční pneumatiky do originální výbavy nových sportovních vozidel značky Radical. Během mezinárodního veletrhu Autosport International Car Show uzavřeli obě společnosti smluvní dohodu s okamžitou platností. V brzké budoucnosti se setkáme se závodními a sportovními vozy britského výrobce, obutými do pneumatik Hankook jak v silničním provozu, tak i během několika celosvětově populárních automobilových závodů.

Hankook se stal exkluzivním dodavatelem pneumatik do originální výbavy závodních a sportovních vozů značky Radical. Výrobce prémiových pneumatik dodává britskému výrobci sportovních vozidel pneumatiky v různých rozměrech, určené na závodní tratě včetně Ventus Race ve slikovém provedení (F200) a v provedení do deště (Z207), jakož i Ventus S1 evo² pro „běžné“ sportovní vozy Radical, určené do běžného silničního provozu.

Díky této nové partnerské spolupráci se Hankook může prezentovat během různých mezinárodních automobilových závodů, kterých se účastní vozy Radical. Jedná se o „Radical SR1 Cup“ v Anglii, Severní Americe, Evropě a závody o pohár na Středním východě, v Kanadě, Austrálii a ve Skandinávii.

Mezi modely britského výrobce sportovních vozů, které Hankook exkluzivně vybavuje svými pneumatikami, patří GT závodní vůz Radical SR8 s výkonem 5,67 koní/kg. V brzké budoucnosti se plánuje vybavení následujících modelů SR1, SR3, RXC600R, RXC v provedení GT3, Spyder a GT ROAD. Aktuálně se pracuje na modelu, schváleném do běžného silničního provozu, s poměrem výkon/hmotnost 5,75 koní/kg, umožňující akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,7 sekundy. Na přední nápravu bude Hankook dodávat pneumatiky Ventus S1 evo² tyre v rozměrech 215/45 ZR 17 nebo 245/45 ZR 17 a na zadní nápravu v rozměru 265/35 ZR 18, a sice v závislosti na hmotnosti vozidla a určení do silničního provozu.

Ředitel motorsportu Manfred Sandbichler prohlásil: „Spolupráce s výrobcem vozů Radical pro nás představuje splnění dalšího milníku v rámci našeho působení na mezinárodních trzích. Radical představuje mimořádný výkon jak na závodní trati, tak i v silničním provozu. Naší podporou zajistíme, aby jeho vozidla poskytovala nadále ty nejlepší výkony. Dalším zlatým hřebem naší nové partnerské spolupráce s výrobcem Radical je, že můžeme aktivně působit v mnohých celosvětově proslulých automobilových závodech napříč všemi kontinenty. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak ve světě prezentovat naše vysoce výkonné produkty.“

Nigel Land, ředitel prodeje a marketingu společnosti Radical prohlásil: „Do této partnerské spolupráce jsme se pustili s naprostým nadšením. Výrobce pneumatik Hankook prokazuje doslova naprosto čistý rodokmen v oblasti výkonnostního motorsportu, spočívající na dodávkách toho nejlepšího do originální výbavy výrobců prémiových vozů. Máme za sebou náročné testy výkonů, životnosti a kvality s vysoce úspěšnými výsledky. Jsme si jisti, že naše vozy čeká jak v roce 2018, tak i v dalších letech, parádní jízda na těch nejlepších pneumatikách.“

spoluprace-Hankook-Radical
Young Soo Kim, týmový manažer společnosti Hankook Tire Motorsport Team Europe a Joseph Anwyll, CEO společnosti Radical