Magazín

Hankook představil futuristickou koncepci bezvzduchové pneumatiky i-Flex s modulární platformou Plug & Drive od firmy Hyundai

20220106_Hankook_exhibits_airless_i-Flex_concept_tyre_i-Flex_with_Plug_Drive_platform_from_Hyundai

Řešení autonomní mobility budoucnosti vyžadují novou generaci pneumatik, které kombinují minimální údržbu s maximální bezpečností a vynikajícím komfortem. Pro tuto oblast použití jsou předurčeny nepneumatické pneumatiky (NPT). Globální výrobce pneumatik, společnost Hankook Tire & Technology představuje svou bezvzduchovou pneumatiku „i-Flex“ ve společné prezentaci s firmou Hyundai Motor Company, a to na největší světové akci pro spotřební technologie, CES 2022, která se koná 5. –8. ledna.

Společnost Hyundai Motor Company na veletrhu CES 2022 poprvé představila svůj modul Plug & Drive (PnD). Modul je založen na robotické technologii, která umožňuje mobilitu věcí (MoT), což je ekosystém, ve kterém jsou všechny objekty mobilní. Hankook i-Flex je vyrobena tak, aby maximalizovala vlastnosti a funkce modulu PnD.

i-Flex je futuristický nepneumatický koncept pneumatiky s biomimetickým designem. Kompaktní 10palcový formát, průměr 400 mm a šířka 105 mm v kombinaci s bezvzduchovou konstrukcí, dělají z této nejnovější verze optimálního přepravního pomocníka. A na rozdíl od konvenčních pneumatik jsou nehody způsobené propíchnutou pneumatikou dávnou minulostí. Navíc tato pneumatika nevyžaduje sledování tlaku vzduchu ani dofukování, což z ní činí optimální řešení pro zcela nezávislá vozidla.

i-Flex byl vyvinut pomocí přísných biomimetických studií a testů. Aby pohlcovala otřesy vozovky a unesla i těžká břemena, byl vyvinut systém vícevrstvého do sebe zapadajícího paprsku, který je inspirován buněčnou strukturou živých organismů. Vícevrstvé vzájemně propojené paprsky skládají pro lepší tlumení nárazů buňku ve třech rozměrech a zároveň umožňují spojení šestihranných a čtyřúhelníkových buněčných struktur s odlišnou tuhostí pro stabilnější podporu zatížení.

Vydutý profil běhounu ve tvaru písmene C navíc zajišťuje maximální velikost kontaktní plochy, což přispívá k bezpečnosti silničního provozu. Běhoun, navržený pro více směrný pohyb vozidla, má charakteristický voštinový design těla pneumatiky.

Přečtěte si také:   Bridgestone získal certifikaci SBT pro své cíle v oblasti snižování emisí CO2

Společnost Hankook Tire se věnuje budování udržitelnější budoucnosti v oblasti mobility, a proto od roku 2010 pracuje na technologii nepneumatických pneumatik. Toto neustálé úsilí vedlo i ke zrodu pneumatiky i-Flex, bezvzduchové pneumatiky s vysokou mírou bezpečnosti, nenáročnou údržbou a vysokou udržitelností – která nyní slouží jako ideální řešení pro budoucí mobilitu. Společnost Hankook pokračuje ve svém výzkumu a vývoji, aby se mohla nadále zlepšovat.

Hankook Innovative Performance (H.I.P), filozofie Hankook Tire pro technologie, je hlavním bodem závazku společnosti k udržitelné a ekologicky šetrné mobilitě. Za tímto účelem bude společnost Hankook Tire pokračovat v realizaci projektů, které umožní pozitivní změnu do budoucna a zároveň umožní společnosti posílit její konkurenceschopnost na trhu inovativními technologiemi.