Magazín

Hankook otevřel nové testovací centrum v Idiadě

20220203_Official_opening_of_new_test_centre_in_Idiada

Poté, co bylo loni v létě uvedeno do provozu nové testovací centrum výrobce prémiových pneumatik Hankook, proběhlo nedávno oficiální předání klíčů za přítomnosti Klause Krause, vedoucího Evropského výzkumného a vývojového centra. S provozovatelem areálu, společností Applus+, pojí výrobce prémiových pneumatik Hankook již 16 let úspěšné spolupráce. Nová testovací dílna společnosti se nachází v jejím areálu, který je vzdálen asi 60 kilometrů od Barcelony. Je vybavena nejmodernější, automatizovanou a zcela bezpapírovou testovací logistikou, od záznamu výsledků až po skladování a transport. Zhruba 20členný tým, který zde pracuje a patří pod Evropské výzkumné a vývojové centrum společnosti Hankook v Hannoveru (ETC), má k dispozici také moderní kanceláře, salonky a společenské místnosti.

„Jsme rádi, že po zprovoznění nového testovacího centra loni v létě mohlo nyní proběhnout oficiální předání klíčů, byť kvůli pandemii v omezeném rozsahu. Nejmodernější vybavení nové dílny nám umožňuje nejen zajistit optimální podmínky a služby, ale také efektivněji provádět testy pneumatik, které jsou nezbytnou součástí naší vývojové práce,“ říká Klaus Krause, vedoucí Evropského výzkumného a vývojového centra v Hannoveru.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Goodyear jako originální výbava nového Citroënu ë-C3

V neposlední řadě díky rozsáhlým investicím do evropských testovacích a vývojových závodů je Hankook v současnosti vyhledávaným partnerem pro výbavu nových vozů mnoha prémiových automobilek, jako jsou Audi, BMW, Mercedes-Benz, Porsche a VW. Od otevření ETC v roce 1997 společnost neustále rozšiřuje své kapacity v této oblasti. S nejmodernější výrobou a halovými testovacími zařízeními v Maďarsku, evropským testovacím střediskem pro zimní pneumatiky ve Finsku, střediskem ETC a nově otevřenou dílnou v německém Nürburgringu, stejně jako s testovacím centrem ve Španělsku je společnost Hankook synonymem pro komplexní vývoj a výrobu pneumatik v evropském regionu.