Magazín

Hankook má za sebou další úspěšnou sezónu partnerství v Evropské fotbalové lize UEFA

Chelsea v Arsenal - UEFA Europa League Final

Výrobce pneumatik Hankook se během minulé sezóny opět úspěšně prezentoval jako oficiální sponzor Evropské fotbalové ligy UEFA. Závazek společnosti opět zahrnoval různorodé projekty a iniciativy po celé Evropě během celé sezóny. Čísla hovoří za vše. Více než 100 000 fotbalových fanoušků se zúčastnilo různých on-line kampaní, které Hankook po Evropě propagoval. Hitem byly nepochybně hlavní ceny: VIP výlety na finále v Baku, Ázerbájdžánu i „finále fanoušků“, kde měli vítězové možnost zahrát si druhý den své vlastní finále na stejném místě jako dva profesionální týmy.

Na tuto sezonu může prémiový výrobce pneumatik Hankook opět nahlížet jako na úspěšně splněný závazek oficiálního sponzora Evropské fotbalové ligy UEFA. Fotbaloví fanoušci z celé Evropy měli možnost vyhrát online VIP vstupenky na zápasy ve skupině i na vyřazovací zápasy, ale také vstupenky na finálové utkání v Baku, a to přes portál „Hankook Ticket Arena“ a prostřednictvím mnoha evropských facebookových účtů firmy Hankook. Hankook rozdal více než 400 VIP vstupenek na zápasy v této sezóně, 20 vstupenek na nadcházející sezónu 2019/20 a mnoho dalších cen během všech 15 dní utkání.

V období před finálovým zápasem konaným 29. května to na sociálních sítích opravdu žilo. Hankook pro své fanoušky vytvořil virtuální cestu do Baku v kampani „10 zastávek do Baku“. Pohledy z deseti známých evropských měst, mezi které patřil Frankfurt nad Mohanem, Mnichov, Maribor, Záhřeb, Bělehrad, Sofie, Istanbul, Trabzon a Tbilisi ukázaly cestu do finále v Baku a byly také doprovázeny atraktivními výhrami. Prostřednictvím portálu Hankook Ticket Arena si účastníci mohli zajistit místo na prestižním „finále fanoušků“ den po finále v Baku. Vítěze trénoval bývalý profesionální hráč Deco a známý YouTuber Behzinga. Potom si zahráli svůj vlastní zápas na olympijském stadionu v Baku.

Přečtěte si také:   Hankook představuje novou celoroční pneumatiku pro elektromobily iON FlexClimate

„Dlouhodobé partnerství s Evropskou fotbalovou ligou UEFA nám nabízí jedinečnou, celoevropskou platformu a je ideální příležitostí udržitelného posilování povědomí o naší značce po celé Evropě. Proto jsme velmi potěšeni, že se na našich evropských platformách Hankook těchto nabídek a propagačních akcí účastnilo tolik fanoušků. To v konečném důsledku potvrzuje náš dlouhodobý závazek partnerství ve vrcholovém evropském fotbalu,“ říká Han-Jun Kim, generální ředitel Hankook Tire Europe.

Výrobce pneumatik Hankook se již od sezóny 2012/2013 úspěšně angažuje v evropské fotbalové lize UEFA jako jeden z hlavních sponzorů a udržuje tak nejdelší partnerství. Evropská liga UEFA je se svými 64 týmy a 205 zápasy největší soutěží, kterou UEFA pořádá a je jednou z největších svého druhu na světě. Finále živě na svých televizních obrazovkách sledovalo více než 60 milionů diváků. Od roku 2016 firma Hankook pro Evropskou ligu UEFA a její zápasy také zorganizovala program „Centre Circle Carrier“, Ten umožňuje mladým lidem ve věku 14 až 20 let stát se součástí akce a před začátkem utkání nést banner středového kruhu na stadion. Hankook chce upozornit na téma bezpečnosti silničního provozu především tím, že dá mladým lidem šanci stát se součástí programu Centre Circle Carriers, a to třeba těm, kteří ztratili své blízké při autonehodách.