Magazín

Hankook je posedmé uvedena na indexu udržitelného chování Dow Jones Sustainability World

20201125_Hankook_Technodome_receives_safety_management_certification

Výrobce pneumatik Hankook dále upevňuje své vedoucí postavení v oblasti ochrany životního prostředí, sociálních věcí a řízení (ESG) a získal sedmé po sobě jdoucí zařazení do renomovaného indexu udržitelného chování Dow Jones (DJSI) za špičkovou udržitelnost. Tento rok seznam zahrnuje 326 společností z celého světa – 12,8 % z 2 555 největších světových korporací. Společnost Hankook patří mezi přední představitele automobilového průmyslu.

Společnost Hankook byla před sedmi lety poprvé zařazena na index DJSI World, nejuznávanější světový index pro hodnocení udržitelného chování, jako výsledek jeho neustálého úsilí o posílení správy ESG. V letošním roce společnost zaznamenala nejvyšší skóre od založení DJSI, když dosáhla vynikajícího hodnocení za firemní filantropii, lidská práva a řízení dodavatelského řetězce a také za inovace ve výzkumu a vývoji.

Prostřednictvím osmi výborů v každé ze svých odborných oblastí společnost Hankook zlepšila své celopodnikové standardy ESG a snaží se udržovat udržitelný dodavatelský řetězec. V roce 2018 společnost definovala strategii pro udržitelné dodávky přírodního kaučuku. Kromě toho je společnost lídrem v praktikách cirkulární ekonomiky. Jako specialista na pneumatiky se navíc letos připojila k iniciativě Science Based Targets Initiative (SBTi) a předložila střednědobý až dlouhodobý cíl snížení emisí skleníkových plynů s cílem dosáhnout do roku 2030 snížení emisí CO 2 souvisejících s výrobou o 46,2 % v porovnání s rokem 2019. Jejím cílem je také snížit emise skleníkových plynů z dodavatelského řetězce o 27,5 %.

Přečtěte si také:   Hankook opět získal nejvyšší hodnocení v soutěži Auto Express Product of the Year Awards 2023

Deklarovaným cílem společnosti jakožto globální společnosti působící v oblasti výroby pneumatik je umístit aktivity, jako je firemní filantropie a řízení ochrany životního prostředí, do systematického rámce za účelem dosažení globálních schopností řízení udržitelnosti na nejvyšší úrovni.

Index udržitelného chování Dow Jones Sustainability Index je nejrespektovanějším globálním měřítkem pro hodnocení udržitelného chování a investice. Uvádí příkladné společnosti tím, že komplexně hodnotí aktivity podnikového managementu z hlediska takových aspektů, jako je finanční výkonnost, sociální příspěvky, etické řízení a řízení ochrany životního prostředí. Index DJSI společně vyvinuly v roce 1999 S&P Dow Jones Indices, největší světová finanční informační společnost, a S&P Global Switzerland SA (dříve SAM), globální ratingová agentura pro udržitelné chování.