Magazín

Hankook investuje 1,6 miliardy dolarů do rozšíření závodu v Tennessee

20211115_Hankook_invests_in_new_warehouse

Výrobce prémiových pneumatik Hankook dnes oznámil, že představenstvo společnosti schválilo investici ve výši 1,6 miliardy dolarů do rozšíření závodu v Clarksville, ve státě Tennessee. Investice zahrnuje dříve plánovanou druhou fázi rozšíření, která zdvojnásobí výrobní kapacitu pneumatik Hankook pro osobní a lehká nákladní vozidla (PCR/LT), a přidá třetí fázi rozšíření, díky níž se poprvé na americké půdě začnou vyrábět radiální pneumatiky Hankook pro těžké nákladní vozy a autobusy (TBR). Třetí fáze rozšíření přinese do oblasti Clarksville 400 dalších pracovních míst, a celkově tak vznikne 1 200 nových pracovních míst.

Společnost Hankook zdvojnásobí produkci pneumatik PCR/LT v USA na 11 milionů kusů a umožní výrobu 1 milionu pneumatik TBR ročně. Expanzí se také zvýší celkové investice společnosti Hankook v tomto regionu na 2,2 miliardy USD a umožní společnosti dále poskytovat prodejcům pneumatik a spotřebitelům vysoce kvalitní pneumatiky a špičkové služby, které splňují požadavky amerického trhu a zároveň podporují stávající i budoucí partnery v segmentu originálního vybavení (OE).

„Investice do našeho závodu v Tennessee dále podtrhuje rostoucí přítomnost společnosti Hankook v USA a náš závazek sloužit našim zákazníkům,“ uvádí Sooil Lee, generální ředitel Hankook Tire & Technology a prezident společnosti Hankook Tire America Corp. „Díky zaměření na udržitelnou a inovativní výrobu vytvoří nová fáze rozšíření našeho závodu v Tennessee výkonný místní dodavatelský řetězec, který bude ještě efektivněji uspokojovat poptávku zákazníků. Navíc jsme nesmírně hrdí, že můžeme vytvořením 1 200 nových pracovních míst i nadále podporovat místní ekonomiku v oblasti Clarksville.“

Přečtěte si také:   Nokian Tyres položila základní kámen své nové továrny na pneumatiky v Rumunsku

Rozšíření pobočky v Tennessee: vše připraveno pro rostoucí přítomnost na trhu v USA

Od otevření nejmodernějšího závodu společnosti Hankook v Tennessee v říjnu 2017 vyrobila společnost Hankook ročně 5,5 milionu pneumatik pro severoamerický trh a vytvořila 950 pracovních míst. Severoamerický trh představoval v roce 2021 více než 28 % celkových tržeb společnosti Hankook Tire.