Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Hankook Dynapro AT2: nová „all terrain“ pneumatika pro použití na silnici i v terénu se představuje

20200514_Hankooks_new_allrounder_Dynapro_AT2

S novými pneumatikami Hankook Dynapro AT2 si jihokorejský výrobce nadále upevňuje svou pozici v terénním segmentu a nabízí tak speciální 4×4 pneumatiku pro všechny situace, navíc s použitím po celý rok (díky identifikátoru 3PMSF na bočnici). Vývoj této pneumatiky se zaměřoval na dosažení zvláštní rovnováhy mezi potřebnou terénní trakcí a dobrým výkonem na silnici.

Značka AT v názvu znamená „all terrain“, neboli do každého terénu. S pneumatikou Dynapro AT2 na správném vozidle uvidíte, že Vaše cesta nekončí tam, kde končí silnice. Všichni, kdo se vydávají i mimo asfalt, ať již za prací nebo ve volném čase, najdou v této pneumatice spolehlivého partnera. Můžete se tak dostat třeba na lov nebo do odlehlejších stavenišť. V tomto segmentu už nebude nutná ani výměna pneumatik, díky symbolu sněhové vločky, tzn. že pneumatiky jsou celoroční.

Tento robustní všestranný produkt je vybaven dvouvrstvým tělem a extra vyztuženými rameny a vy si tak můžete jízdu v terénu opravdu vychutnávat. Speciální ochranná vrstva pod běhounem pomáhá předcházet nebo snižovat poškození v oblasti pásu, což v kombinaci s pevným masivním ocelovým pásem zajišťuje, že pneumatika skvěle drží na asfaltu a produkt má delší životnost než jiné produkty v tomto segmentu. Aby bylo zajištěno, že cesta na silnici může bezpečně pokračovat, vzorek běhounu Dynapro AT2 v kombinaci s vysoce disperzní směsí z oxidu křemičitého zajišťuje optimalizaci výtlaku vody. Má také vynikající samočisticí vlastnosti. Tato funkce zajišťuje, že nečistoty, kameny a další předměty, které by jinak ohrozily přilnavost na asfaltu, budou účinně odpuzovány. Výraznější běhoun, který je nezbytný pro zajištění dostatečné přilnavosti v terénních podmínkách, obvykle vede k většímu valivému hluku, jakmile začnete jezdit na silnici při mírně vyšších rychlostech. Kvůli tomu je Dynapro AT2 vybavena stupňovou blokovou špičkovou technologií a odstupňovaným vzorkem, který výrazně snižuje hluk při valení. Kromě toho vylepšený běhoun pneumatiky prodlužuje životnost pneumatiky a zajišťuje vyšší počet najetých kilometrů než předchozí model.

Přečtěte si také:   Goodyear spolupracuje na konceptu Opel Experimental. Dodává na něj pneumatiky

Extra široká styková plocha pneumatiky v kombinaci s kompaktním pásem zajišťuje rovnoměrné opotřebení a optimalizuje brzdné i manipulační vlastnosti. Za mokrých podmínek vykazuje nový vzorek trakčního běhounu Dynapro AT2 své silné stránky díky účinným drážkám a ve srovnání se svým předchůdcem zajišťuje kratší brzdnou dráhu na mokré nebo vlhké vozovce. Model Dynapro AT2 je k dispozici ve všech běžných rozměrech od 15 do 22 palců a rychlostní indexy od R do H zajišťují, že jej lze používat na široké škále typů vozidel od kompaktních SUV s pohonem na 4 kola až po nákladní pick-upy. Tento robustní allround model je dostupný v šířkách běhounu od 225 do 325 a průřezech od 45 do 85. Tato pneumatika bude též součástí originální výbavy značek Chevrolet a Ford. Funkční design modelu Dynapro AT2 navíc opravdu zapůsobil na nezávislou porotu prestižní ceny Red Dot Design Award, kterou tato pneumatika nedávno získala.