News

Hankook dodá pneumatiky do prvovýroby na elektrický Volkswagen ID.4

20210721_Hankook_to_equip_Volkswagen_s_first_all-electric_SUV_with_Ventus_S1_evo_3_ev_tyres_01

Výrobce pneumatik Hankook rozšiřuje své podnikání v oblasti originální výbavy pro elektromobily a přidává tak do svého portfolia vůz ID.4, první SUV elektromobil z dílny Volkswagen. Aby byly splněny požadavky této technologie pohonu, bude model ID.4 vybaven pneumatikami Ventus S1 evo 3 ev, které byly vyvinuty speciálně pro elektromobily. V závislosti na variantě vybavení jsou pneumatiky v rozsahu velikostí 18 až 21 palců částečně vybaveny technologií ochrany proti propíchnutí Hankook SEALGUARD. Ta je v rámci originálního vybavení k dispozici také u pneumatik 20 a 21 palců dvoumotorového bratra vozu ID.4 – u VW ID.4 GTX. Udržitelné jako ID, sportovní jako GTI, pohodlné jako SUV.

„Prototypy různých elektromobilů VW již pneumatiky Hankook používají. Jsme potěšeni, že můžeme díky našim pneumatikám pro ID.4 nadále rozšiřovat a podporovat portfolio alternativních pohonných systémů společně s naším dlouholetým globálním partnerem originálního vybavení, firmou Volkswagen, “říká Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe. „Tímto chceme dále přispívat k důležitému tématu udržitelné mobility.“

Snížený valivý odpor pneumatiky, nižší hmotnost a vyšší nosnost. To jsou vlastnosti, které jsou u pneumatik pro elektromobily obzvlášť důležité. Podporují výkon akumulátoru a dojezd vozidla a zároveň vyšší hmotnost vozidla, která souvisí s konstrukcí tohoto typu vozidel. Aby byly splněny požadavky této technologie motoru, inženýři společnosti Hankook vybavili EV pneumatiku Ventus S1 evo 3 ev pro elektromobily dvouvrstvou kostrou speciálně vyrobenou z vysoce výkonného vlákna. Ta nabízí velmi vysokou stabilitu s nízkou relativní vlastní hmotností. Důležité je také složení běhounu pneumatiky Ventus S1 evo 3 ev, které – pro vynikající přilnavost za mokra i za sucha – bylo přizpůsobeno potřebám velmi vysokého točivého momentu u elektrických vozidel a zároveň zde byl optimalizován valivý odpor. V rozměrech 20 palců se v oblasti patky používá také další výztuž na bázi oceli z důvodu snížené výšky boční stěny, což přispívá k dalšímu zvýšení tuhosti boční stěny. To v kombinaci s přesným usazením pneumatiky na ráfku také zajišťuje velmi sportovní, přímou reakci při řízení.

Přečtěte si také:   Hankook vybavuje elektrický Volkswagen ID. Buzz pneumatikami s nízkým valivým odporem Ventus S1 evo 3

Technologie těsnění Hankook SEALGUARD, která v pneumatikách Hankook o rozměru 19 a 21 palců pro nový VW ID.4 použila, automaticky utěsňuje propíchnutí v běhounu pneumatiky až do průměru 5 mm. Technologie SEALGUARD přináší výhodu v tom, že například i v nepravděpodobném případě propíchnutí hřebíkem budete moci pokračovat v jízdě bez jakýchkoliv problémů a nebudete muset pneumatiku měnit. Ve vozidlech vybavených systémem SEALGUARD proto již není nutné přepravovat rezervní kolo, což umožňuje uvolnění dalšího místa v zavazadlovém prostoru, snížení hmotnosti a eliminuje potřebu potenciálně nebezpečné výměny kol na silnici. Kromě přínosů v oblasti bezpečnosti pneumatiky Hankook vybavené technologií SEALGUARD i nadále nabízejí obvyklý komfort, protože jejich základní konstrukce se neliší od pneumatik bez systému SEALGUARD.

20210721_Hankook_to_equip_Volkswagen_s_first_all-electric_SUV_with_Ventus_S1_evo_3_ev_tyres_02

Řada předních výrobců automobilů již u svých elektromobilů a hybridů používá pneumatiky Hankook EV jako standardní výbavu, protože společnost Hankook neustále investuje do výzkumu a vývoje a je na změny v oblasti mobility dobře připravena. Otázka udržitelnosti je pro výrobce pneumatik velmi důležitá. Skupina Hankook je například jedinou asijskou společností, která byla zahrnuta do indexu udržitelnosti Dow Jones Sustainability Index World (DJSI World) již po páté za sebou. V loňském roce získala prestižní ocenění EcoVadis Platinum za plnění globálního závazku udržitelnosti. Kromě toho byla společnost nedávno potvrzena jako výhradní dodavatel pneumatik a technický partner pro „světovou sérii ABB FIA Formula E“, kde bude Hankook od sezóny 2022/23 dodávat své obzvláště udržitelné a energeticky úsporné pneumatiky pro motorsport.

Přehled pneumatik Hankook VW ID.4

Rozměr

Typ

Technologie

Vzor

235/60 R18 103T

Letní FA + RA

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

235/55 R19 101T

Letní FA + RA

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

235/55 R19 101T XL

NAR Celoroční FA + RA

Hankook Kinergy AS X ev

235/55 R19 101T

Letní FA + RA

Sealguard

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

255/50 R19 103T

Letní RA

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

255/50 R19 101T XL

NAR Celoroční FA + RA

Hankook Kinergy AS X ev

255/50 R19 103T

Letní RA

Sealguard

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

235/50 R20 100T

Letní FA + RA

Sealguard

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

255/45 R20 101T

Letní RA

Sealguard

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

235/45 R21 101T XL

Letní FA + RA

Sealguard

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

255/40 R21 102T XL

Letní RA

Sealguard

Hankook Ventus S1 Evo3 EV

  • NAR: Region Severní Amerika
  • FA = přední náprava, RA = zadní náprava