Magazín

Hankook chce na letošním IAA 2018 užitkových vozů prezentovat nové produkty pro nákladní vozidla

Výrobce prémiových pneumatik Hankook má za sebou velmi úspěšnou účast na veletrhu Commercial Vehicles Show, který se konal v anglickém Birminghamu. Za několik dní se chystá do německého Kolína nad Rýnem na Tire Cologne, veletrh pneumatik pro autobusy a nákladní vozidla, a současně se intenzivně připravuje na 67. veletrh IAA užitkových vozů, který se koná od 20. do 27. září v Hannoveru, v Německu.

Letošní veletržní motto Hankook pro IAA zní „cestování zítřka“ a spočívá na uspokojování aktuální poptávky po inovacích v segmentu autobusů současnosti. Ve svém stánku, o celkové rozloze 200 metrů čtverečních, se Hankook chystá, mimo jiné, představit celosvětovou premiéru kompletní produktové série pneumatik určených pro smíšený provoz, a sice na řízené, záběrové a návěsové nápravy. Výrobce Hankook se účastní již po páté největšího a nejvýznamnějšího mezinárodně známého veletrhu užitkových vozů a chystá se této příležitosti využít k oznámení rozšíření svých aktivit jako dodavatele pneumatik do originální výbavy nových automobilů. Výrobce představí další mimořádné aktivity, týkající se svých produktů, v samostatné části ve venkovních veletržních prostorách.

„Za posledních deset let získává tržní segment užitkových vozů pro celkové aktivity společnosti Hankook stále rostoucí význam, a to zejména v Evropě,“ vysvětlil Tony Lee, vicepresident společnosti Hankook Tire Europe pro marketing a prodej. „Růst zaznamenáváme především v dodavatelské spolupráci s výrobci nových vozidel, v oblasti spolupráce s vozovými parky a v rozšiřování sortimentu. Před nějakou dobou jsme provedli reorganizaci naší výroby pneumatik pro autobusy a nákladní vozidla včetně našich dodavatelských řetězců a provedli jsme tak strategickou změnu na cestě k pokračující prosperitě. Díky tomu nejsme ovlivněni antidumpingovým clem, nedávno nařízeným Evropskou komisí. Od chystaných veletrhů si slibujeme silnou účast a těšíme se na naše zákazníky z celého světa.“