Magazín

Hankook a Schmitz Cargobull rozšiřují strategickou alianci až do roku 2022

Hankook a Schmitz Cargobull rozšiřují strategickou alianci až do roku 2022
Dietmar Olbrich, viceprezident marketingu a prodeje společnosti Hankook Reifen Deutschland; Manfred Zoni, ředitel prodeje nákladních vozidel v Hankook Reifen Deutschland; Ho Bum Song, ředitel Hankook Reifen Deutschland; Ralf Borgschulte, strategický nákupčí ve Schmitz Cargobull; Ullrich Stünkel-Eilering manažer nákupu ve Schmitz Cargobull; Holger Guse, senior manažer prodeje sekce Truck & Bus at Hankook Reifen Deutschland

Výrobce pneumatik Hankook dále rozšiřuje své vztahy se společností Schmitz Cargobull a bude i nadále přednímu hráči v odvětví dodávat kompletní portfolio pneumatik, které se skládá z nejmodernějších a zejména úsporných pneumatik pro návěsy nákladních vozidel přizpůsobených pro Evropské provozní podmínky. Spolupráce, která začala v roce 2013, bude tedy prodloužena o další tři roky. Úspěch vztahu prokazuje mimo jiné ocenění „strategické partnerství“, které výrobce návěsů předal společnosti Hankook v roce 2017 jako dosud jedinému výrobci pneumatik.

„Hankook je partnerem pro originální vybavení mnoha renomovaných výrobců automobilů a užitkových vozidel v Evropě. Díky silnému růstu logistického průmyslu v posledních letech se partnerství v oblasti pneumatik pro užitková vozidla a návěsy pro nákladní vozidla stává stále důležitějším,“ říká Sanghoon Lee, generální ředitel společnosti Hankook Tire Europe. „Schmitz Cargobull má jako vůdce v tomto odvětví mimořádně vysoké požadavky na výkon, účinnost a udržitelnost a jsme hrdí na to, že naše pneumatiky tyto požadavky plně splňují,“ dodává Dietmar Olbrich, viceprezident pro marketing a prodej společnosti Hankook Reifen Deutschland.

Schmitz Cargobull AG se sídlem v Horstmaru v Německu je lídrem na evropském trhu v segmentu užitkových vozidel. Originální výbava s pneumatikami Hankook pro nákladní vozidla Schmitz Cargobull se bude i nadále zaměřovat zejména na evropský trh a v současné době zahrnuje devět rozměrů návěsů v rozsahu 19,5 a 22,5 palce, včetně rozměru pro megatrailer (jumbo) o rozměru 455/40 R 22,5 z efektivního Hankook série e-cube. Do provozu přicházejí také linie blue e-cube pro mimořádně vysokou kilometrovou náročnost pro mezinárodní dálkový provoz a vzory ze série Hankook SmartWork. Dále je to řada SmartFlex pro regionální dopravu a portfolio zimních pneumatik pro nákladní vozidla SmartControl.

Jsou špeciálně přizpůsobené pro příslušné použití, zamýšlené vzorce dopadu v oblastech šetrnosti k životnímu prostředí a počtu najetých kilometrů – relevantní pro ukazatel TCO (Celkové náklady na vlastnictví), což je v dopravě obzvláště důležité. Pneumatiky pro nákladní vozidla Hankook jsou namontovány na vícekrát oceněných návěsech Schmitz Cargobull pro vnitrostátní a mezinárodní těžkou nákladní dopravu v Evropě. Všechny pneumatiky Hankook se dodávají přímo na výrobní místa Schmitz Cargobull.

Přečtěte si také:   Hankook představuje novou celoroční pneumatiku pro elektromobily iON FlexClimate

Foto: Dietmar Olbrich, viceprezident marketingu a prodeje společnosti Hankook Reifen Deutschland; Manfred Zoni, ředitel prodeje nákladních vozidel v Hankook Reifen Deutschland; Ho Bum Song, ředitel Hankook Reifen Deutschland; Ralf Borgschulte, strategický nákupčí ve Schmitz Cargobull; Ullrich Stünkel-Eilering manažer nákupu ve Schmitz Cargobull; Holger Guse, senior manažer prodeje sekce Truck & Bus at Hankook Reifen Deutschland (zleva doprava)