Magazín

Hankook a FFF Racing poprvé spolu na Nürburgring 24 h

20210208_Hankook and FFF Racing to start at the Nürburgring 24 Hours

Než se tito noví partneři, kteří budou vystupovat jako Hankook FFF Racing Team, postaví před 24hodinový vrcholný závod na Nürburgringu, čeká je společně ještě řada výzev. V plánu je účast na 66. ADAC Westfalenfahrt (27. března), na 45. DMV 4hodinovém závodě Nimex (17. dubna) a 62. Eibach ADAC ACAS cupu (1. května), který se koná v rámci vytrvalostních závodů na slavném Nürburgringu. Tyto ikonické závody týmu umožní se důkladně připravit, aby se potom Lamborghini Huracán GT3 EVO mohlo umístit na předních místech vyhlášeného 24hodinového klasického závodu na Nürburgringu.

„Evropa je naším největším regionem a také jedním ze stěžejních automobilových trhů,“ vysvětluje Sanghoon Lee, prezident a provozní ředitel společnosti Hankook Tire Europe. „A proto nás velmi těší, že máme příležitost předvést výkonnost našich produktů na jednom z největších vytrvalostních závodů na světě.“ V týmu FFF Racing máme silného partnera, se kterým chceme dále pokračovat v úspěšné historii společnosti Hankook na Nürburgringu. “

FFF Racing Team by ACM byl založen v roce 2014 a oficiálně se připojil k Lamborghini Squadra Corse, divizi italské značky motoristického sportu, o dva roky později. S plnou podporou italského výrobce sportovních vozů se tým těšil počátečnímu úspěchu v Super Trofeo Middle East a Blancpain GT Asia, kde v roce 2018 vyhrál obě série. O rok později následovalo celkové vítězství v šampionátu řidičů a týmů v sérii Blancpain GT. „Po boku Lamborghini Squadra Corse jsme se na závodní scéně GT3 dokázali ve velmi krátké době etablovat jako špičkový tým.“ Díky bohatým zkušenostem na vytrvalostních závodech, zejména na Nürburgringu, a s pneumatikami Ventus Race, které se osvědčily již na mnoha závodech, je pro nás Hankook ideálním partnerem i na 49. závodě ADAC TOTAL 24,“ řekl Songyang Fu, majitel týmu Hankook FFF Racing Team.

Přečtěte si také:   Goodyear a NASCAR pokračují v historické spolupráci při automobilových závodech

Hankook se v posledním desetiletí soustavně a stále intenzivněji globálně zapojuje do motoristického sportu na top úrovni a nyní je partnerem mnoha mezinárodně uznávaných závodních sérií. Jako hlavní sponzor a dlouhodobý výhradní dodavatel pneumatik, které dodává například pro 24H series powered by Hankook, získal výrobce prémiových pneumatik v oblasti vytrvalostních závodů bohaté zkušenosti. Od roku 2005 se Hankook prezentoval na 24hodinové klasice na Nürburgringu spolu s prémiovými vozy od široké škály výrobců.

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: Nürburgring je pro Hankook již domovským místem. Absolvovali jsme nespočet testovacích kilometrů a na tomto okruhu jsme se zúčastnili mnoha závodů, za každého počasí. Také zde probíhá značná část našich vývojových jízd pro silniční pneumatiky. Díky našim dlouholetým zkušenostem na okruhu v pohoří Eifel a spolu s týmem FFF Racing Team, který je na závodech GT3 velmi úspěšný, se opravdu velmi těšíme na 49. ročník ADAC TOTAL 24h Race – a Lamborghini Huracán GT3 EVO má velké předpoklady zde udávat tempo. Toto nové partnerství mě velmi těší a jsem si jist, že se osvědčí i na Nürburgringu, který je jedním z nejprestižnějších a nejnáročnějších vytrvalostních závodů na světě. “